Petek Temizliği

Petek Temizliği ve Kalorifer Tesisat Temizliği  cihaz ve petek temizleme kimyasalı ile yapılmalıdır.

Cihazla ve Kimyasal ile Petek Temizliği Servisi

Petek Temizliği ile ilgili merak edilen bir çok konuda  detaylıca yazıyı bu sayfamızda sizlerle paylaşıyor olacağız.

Peteklerin üstü sıcak,alt tarafı soğuk ise  petek temizliği yaptırmanız gerekir. Böylece hem ısınma sorununuz ortadan kalkar, hem de yakıt tasarrufunuz sağlanmış olur. Genellikle peteklerde ısı tam olarak iletilmediğinde, havasının alınarak giderileceği düşünülür. Ancak bu durumda peteklerin havasını almak yeterli olmayacaktır.

Kalorifer tesisatınızda herhangi bir sorun yoksa ısınma sorunu yaşamaz, yakıt sarfiyatınız da düşük olur.  Eğer bunların tam aksi bir şekilde sorun yaşıyorsanız öncelikle kalorifer peteklerini kontrol ettirmeniz gerekir. Peteklerde ve kalorifer tesisatında kireçlenme gibi sorunlar varsa mutlaka petek temizliği yaptırmalısınız. Bunun nedeni tesisatınısınma aşamasında kullanılan kapalı devre içerisinde sürekli dolaşımda olan su ,zamanla korozyon oluşumu ,tortu,kireç suyun sürtünme ve yoğunlaşması ile oluşan çamurlu su ,kapalı devrede dolaşım halindedir.Zaman ilerledikçe  kapalı devrede oluşan çamurlu su,  boru yüzeylerinde,petek radyatör yüzeylerinde bir tabak oluşturur.Oluşan bu tabaka ısı iletiminin engellemesinde büyük engel teşkil eder.Bu durum petek kanallarının da zamanla tıkanmasına neden olduğundan  kombiden gelen sıcak su petek içerisinde dolaşımda bulunamaz.Bu neden ile peteklerde homojen ısınma sağlanmaz petek üstü ısınırken  altı ısınmaz.Tamda bu noktada petek temizliği yapılması gerekliliği doğar.

Tesisat Temizliğinin özel bir makineyle yapılması, kimyasal maddelerin kullanılması sayesinde kısa sürede kalorifer tesisatı ve petekler eskisi kadar sağlıklı çalışacak duruma gelir. Aldığınız bu hizmet ile peteklerin içinin temizlediği gibi tesisattaki boruların içini de temizler. Sonuç sağlıklı tasarruflu çalışan kalorifer tesisatı,petekler ve kombi sizlere daha sıcak ortamlar oluşturur.

Petek temizleme nasıl yapılır

Bu işlemler yapılırken, petekler yerinden sökülmez. Peteklerinizi yerinden sökerek temizlik yapacak firmalara neden peteklerin sökülmesi gerektiği sorusunu yöneltin.Zira petekler sökülmeden petek temizlik imkanı varken bu yöntemle tesisat temizliğinin sebebi merak uyandırmaktadır. Bu şekilde hem istenen temizlik zorlu hale getirilmiş olur, hem de etrafın kirlenme olasılığı kaçınılmaz olur bunun yanında maliyetlerde artar..

 Petek temizliği

Petek temizliği sürekli gerçekleşen bir kullanımdan dolayı, periyodik olarak  yapılması gerekir.

Periyodik Petek bakımı yapılmadığı takdirde sudaki kireç ve korozyon sebebi ile çamurlaşmış tabaka peteğin kanallarını tıkayacak ve yüzeye yapışacağından kombiden gelen ısı kayba uğrayarak sıcaklığı iletebilecektir. Bu durumda kombinin yüksek derecede çalışması yeterli olmayacak beklediğiniz ısınmayı sağlayamayacaksınız. Gereksiz ısı kayıplarını önlemek ödediğiniz faturanın karşılığında gerçek ısınma sağlayabilmek için radyatör temizliğinde kombi bakımında geç kalmayın. Siz değerli müşterilerimizin  bunları bilmesi sonucu; sizlere sunulun hizmetin ne olduğunu da bilirsiniz. Gereksiz ve fazladan para ödeme durumu ile karşılaşmaz, haksız kazanç sağlayanlara da fırsat vermemiş olursunuz.

Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır.

 1. Daha önce ısındığınız halde zamana ve kullanıma bağlı olarak ,peteklerin altı ısınmıyor üstü ısıtıyor ise,yani peteklerde homojen ısınma sağlanamıyor ise,
 2. 2 yıldan beri kimyasal uygulamalı ve cihazla petek ve tesisat bakımı, temizliği  yaptırmadıysanız,
 3. Faturalarda önceki rakamlardan daha yüksek rakamlar görmeye ve fazla yakıt tüketimine bağlı olarak yüksek faturalar  ödemeye başladıysanız,
 4. Daire m2 ler aynı izolasyon aynı,kombiler aynı marka ve aynı özelliğe sahip olduğu halde ben neden daha fazla doğalgaz faturası ödüyorum diyorsanız,
 5. Peteklerde ısınma sorunu varsa ve hem kısmi hem de geç ısınma gerçekleşiyor ise,
 6. Kombi ses yapıyor ve arıza vermeye başladı ise,kombi sürekli çalışıyor kendini ekonomik moda almıyor ise,
 7. Kombi bakımı yaptırdım yine ısınamıyorum yine verim alamıyorum diyorsanız,
 8. Peteklerin birey olarak havasını aldığım halde yine ısınmakta başarılı olamadım diyorsanız.
 9. Peteğin vanasından su kaçırdığında paslı çamurlu su aktı diyorsanız ,bu durum korozyon sonrası oluşan pas olduğundan temizlik gereklidir.
 10. Kombinin filtresini çıkardığınızda çamur, tortu, pas filtreyi tamamen kaplamış diyorsanız,
 11. Doğalgaza gelen zam sonrası daha fazla yakıt tüketmemek için kış aylarında sağlıklı tasarruflu ısınmak istiyorsanız,
 12. Kalorifer tesisatının,kombinin,peteklerin sağlıklı ve ekonomik çalışabilmesi için,

Petek temizliği denince aklımıza ne gelmektedir?

Peteklerdeki tıkanmayı,kalorfer tesisatındaki tıkanıklığı temizliyoruz.

Kimimizin aklına sadece petekler temizlenince kombinin temizliğinin de yapıldığı gelmektedir. Şunu belirtmek gerekir ki; petek ve tesisat temizliği ayrı bir işlemdir, kombi bakımı ayrı bir işlemdir. Petek tesisat bakımı yapıldığında kalorifer tesisatında ki borular, petekler temizlenmiş olur. Kombi bakımı ise; kombinin içinin açılarak fan temizliği, brülör temizliği,filtre temizliği vb. bölümlerin tek tek temizliğinin, bakımının yapılması anlamına gelmektedir.Kalorifer Petek bakımı de kalorifer tesisat bakımı aynı anlama gelmekte olup buna benzer eş anlamlı bir çok hizmet vardır.

Şunu da hatırlatmış olalım kombi filtresinin temizliğinin yapılması tek başına kombi bakımı yapıldı anlamına gelmez.Bireyler, Peteklerin ve tesisat bakımını genel itibari ile ısınamama problemleri yaşadıklarında yaptırma gereği duymaktadır. Oysa ki bu aşamaya gelmeden bakım ve temizlik yapılmış olsa, bu zaman zarfı içerisinde enerji kaybı önlenmiş olur, maksimum verimde sistemin çalışması sağlanır, tesisatın ve kombinin ekonomik ömrü uzar ve yüksek performansta çalışması sağlanır. Periyodik olarak bakım yapıldığında ,tasarruf sağlanmış olup kalorifer tesisatınında sağlıklı çalışması sağlanır.

Petek temizliğini cihazla yapıyoruz.

Petek Temizliği Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Ana başlığı Petek temizliği  olan hizmet alt başlıklarından almayı düşündüğünüz hizmet ,ister yerden ısıtma ,ister mobil ısıtma ister merkezi ısıtma sitemi olsun mutlaka bu hizmet için kullanılacak yöntem ve kimyasal hakkında bilgi edinmeniz sizin için doğru firma seçiminde yararlı olacaktır.Bu hizmeti sunacak firma kaç yıldır bu hizmeti sunmakta,hangi kimyasalı kullanmakta,kullanılan kimyasalın tesisata zararı var mı,zararı olursa neler yapılabileceği gibi hususlarda sohbet tadında sorular iletilebilir.İletişim kurduğunuz kişinin verdiği cevaplardan büyük olasılıkla doğruyu seçme şansız olacak bir kaç firma ile görüştükten sonra doğru kararı da verebileceksiniz.

Döküm petek bakımı dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,Alüminyum petek bakımında dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,panel petek bakımında dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,yerden ısıtma tesisat bakımında,temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,merkezi ısıtma tesisat temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır.Bu kadar farklı seçenek varken bütün şıklarda aynı cevabın verilmesi veya uygulamada küçükte olsa farklılıkların olamaması sizce de garip değil midir.Sizlerin doğru firma ile irtibata geçmiş olması piyasanın da hizmet kalitesi anlamında iyileşmesi anlamına geleceğinden sosyal sorumluluk yanı da bulunmaktadır.

Radyatör temizliği Nasıl Yapılır

Kimyasal İlaçla Radyatör Temizliği yapılmalıdır

 

-Radyatör temizliği öncelikle cihazla yapılır.

-Temizliğe başlamadan önce petekler sökülmeden petek temizleme cihazı uygun bir bağlantı noktasından bağlanır.Bahse konu bu nokta genelde banyoda bulunan Havlupan olur.

-Kapalı devre çalışan radyatörlerde ve tesisatta  bulunan çamurlu,tortulu,kireçli su tesisattan boşaltılır.

 -Kimyasal uygulamaya hazır hale getirilen radyatörlerde ve tesisatta  kimyasal uygulama yapılmaya başlanır.

-Tesisat temizleme makinesine ilave edilen suya kimyasal ilave edilerek bu uygulama yapılır.

-Radyatörlerde ve tesisatta   sirkülasyon ile  ilave edilen kimyasalın daha etkili olması için peteklerin tamamı kapatılır tek bir radyatör açık bırakılarak kimyasal uygulama açık olan peteğe yapılır.

-Sonra diğer Radyatörlerde  aynı uygulama her peteğe özgü uygulanır.

 -Bütün bu uygulamalar yapıldıktan sonra sıra kimyasal ile çözülen korozyon,tortu vb. oluşan tabakalar çözülüp tesisat dışına atılır.

 -Burada önemli olan husus kimyasal ilaç ile çözülen çamurlu,partiküller içeren pis su dışarı atılırken su temiz şebeke suyun rengini alana kadar sirkülasyonla su boşaltılmalıdır.

 -Sirkülasyon yapılırken acele edilmemeli temiz su ile fazlaca bu işlem yapılmalıdır.

 -Bu aşamadan sonra kombi bakımı yapılmayacaksa bile kombi filtresi temizlenmeli temiz su ilave edilerek ısınmanın ne denli arttığını test edilmelidir.

-En son radyatör vanaları ısının maksimum olabilmesi için ayarlanmalı bu şekilde radyatör  temizleme işlemi sonlandırılmalıdır.

Kimyasal İlaçla Radyatör Temizliği

-Hizmet servis formu kesilerek müşteriye yapılan hizmet belgelendirilmeli,sonraki aşamada çıkacak sorunlarda bu form üzerinden iş takibi yapılmalıdır..

Radyatör temizliğini kurumsal firmalara yaptırırsanız,cihazla ve kimyasal ile bu hizmeti en sağlıklı şekilde almış olursunuz.

Kalorifer Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır

Kalorifer Tesisat Temizliğini Cihaz ve Kimyasal ile Uzmanlar Tesisat olarak yapmaktayız.

Kalorifer Tesisat Temizliği servisi

Kimimizin aklına sadece radyatör temizliği kimimizin aklına ise petekler temizlenince kombinin temizliğinin de yapıldığı gelmektedir. Şunu belirtmek gerek petek temizliği ayrı bir işlemdir, kombi bakımı ayrı bir işlemdir. Petek temizliği yapıldığında kalorifer tesisatında ki borular, petekler temizlenmiş olur. Kombi bakımı ise; kombinin içinin açılarak fan temizliği, brülör temizliği,filtre temizliği vb. bölümlerin tek tek temizliğinin, bakımının yapılması anlamına gelmektedir.Kalorifer Petek Temizliği de kalorifer tesisat temizliği aynı anlama gelmekte olup buna benzer eş anlamlı bir çok hizmet vardır.

Şunu da hatırlatmış olalım kombi filtresinin temizliğinin yapılması tek başına kombi bakımı yapıldı anlamına gelmez.Bireyler, Petek temizliğini genel itibari ile ısınamama problemleri yaşadıklarında yaptırma gereği duymaktadır. Oysa ki bu aşamaya gelmeden bakım ve temizlik yapılmış olsa, bu zaman zarfı içerisinde enerji kaybı önlenmiş olur, maksimum verimde sistemin çalışması sağlanır, tesisatın ve kombinin ekonomik ömrü uzar ve yüksek performansta çalışması sağlanır. Periyodik olarak bakım yapıldığında ,tasarruf sağlanmış olup kalorifer tesisatınında sağlıklı çalışması sağlanır.

Kalorifer Tesisat Temizliği

Periyodik Petek bakım yapılmadığı takdirde sudaki kireç ve korozyon sebebi ile çamurlaşmış tabaka peteğin kanallarını tıkayacak ve yüzeye yapışacağından kombiden gelen ısı kayba uğrayarak sıcaklığı iletebilecektir. Bu durumda kombinin yüksek derecede çalışması yeterli olmayacak beklediğiniz ısınmayı sağlayamayacaksınız. Gereksiz ısı kayıplarını önlemek ödediğiniz faturanın karşılığında gerçek ısınma sağlayabilmek için radyatör temizliğinde kombi bakımında geç kalmayın. Siz değerli müşterilerimizin  bunları bilmesi sonucu; sizlere sunulun hizmetin ne olduğunu da bilirsiniz. Gereksiz ve fazladan para ödeme durumu ile karşılaşmaz, haksız kazanç sağlayanlara da fırsat vermemiş olursunuz. 

Kalorifer Petek temizliği yapılmadan önce aşamalı olarak yapılan uygulamalarda nasıl verim alınacağı hususunda planlama yapılıp, bu yönde uygulamalar ile  verimli hizmet vermek en temel prensibimizdir.Peteklerde sınıflama yapılıp hizmet bu paralelde uygulanarak en verimli çalışma yapılmaktadır.Kalorifer Petek temizliğinde seçilecek yöntem metot önemli olup sorunun hızlı kalıcı çözümünde büyük etkendir.Yıllık kombi bakımı yaptırmanız sizler için tasarruf imkanı sunabilmesi için kalorifer tesisat temizliği hususunu atlamamanız gereklidir.

Cihazla Kalorifer Tesisat Temizliği

Kalorifer Radyatör temizliği periyodik olarak yapıldığı takdirde kalorifer tesisatı temizliği de yapılmış olacak bütün sistem rahat çalışacaktır.Bu saymış olduğum temizlik ve bakımı yaptırmadığınız takdirde veya birini yaptırıp diğerini ihmal etmeniz durumunda sağlıklı bir ısınmadan bahsedilemez.Kombi bakımı yaptırdığınızı düşünelim;bu durumda kalorifer tesisatındaki sirkülasyon aşamasında kombi içerisine çapak,pislik gitme ihtimali yüksek olduğundan kombi arızaya geçme olasılığı da yüksektir.Verimli ,tasarruflu ısınma için mutlaka işin uzmanından hizmeti almanız hem maliyet anlamında hem de hizmetin sürekliliği açısından atlanılmaması gereken önemli noktalardandır.Uzmanlar Tesisat olarak verdiğimiz hizmetin kalitesine güvendiğimizden garanti vermekteyiz. Kalorifer Radyatör temizliğini,Rothenberger Kimyasalı ile yapmanın garantisi ve güvenini sizlere sunuyoruz.

Hizmet sektöründe öncü olmak tabiî ki kolay değil, bunu iyi bildiğimizden müşteri memnuniyetinin ne anlama geldiğini de iyi bilen bir firmayız.Petek temizliği çok sıradan bir hizmet olarak  asla görülmemeli ,kalorifer petek temizliği için gerekli zaman ayrılmalı gereken özen gösterilmelidir.Özellikle burada petek temizliği yapılırken zaman hırsızlığı yapılmamalı bir an önce diğer servise yetişme endişesi taşıyan çalışanların ortay çıkmasına zemin hazırlayan ,işletme sahiplerine dur denmelidir.Burada bilinçli hizmet talebinde bulunabilecek bireylere ihtiyaç duyulmakta sadece düşük fiyat merkezli hizmet talebinde asla bulunulmamalıdır.Hizmet kalitesi firma kurumsallığı iyi analiz edilmeli gereksiz maliyetlerin sonradan oluşmasına zemin hazırlanmamalıdır.

Cihazla Kalorifer Tesisat Temizliği servisi

Kalorifer Petek temizliği tasarruf etmenizde büyük etken olan sağlıklı ısınmanızı sağlayan periyodik olarak yılda 1 defa yaptırmanızı tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır.Yüksek gelen doğal gaz faturalarına rağmen ısınamadığınızı hissediyorsanız, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan kombi ve kaloriferin yeterince ısı vermesini istiyorsanız ,petek temizliğini ihmal etmemeniz gerekmektedir. Petekler zamanla kireçlenmeye, içlerinde tortular biriktirmeye başlar bu da kalorifer peteklerinin kanallarının tıkanmasına ve boruda  çap daralmalarına neden olup , zamanla ısı kaybına yol açar.

Kalorifer Petek temizliği işlevini tam olarak yerine getiremeyen peteklerin ısınması için kombi ayarınızı yükseltmek durumunda kalırsınız. Bu durum faturaların kabarık gelmesine neden olacağı gibi yeterli ısınmayı da sağlayamazsınız.Sağlığınız ve bütçeniz ihmale gelmez diyoruz önlem olarak , belli periyotlarla bakımı ihmal etmemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Petek temizliği ödediğimiz faturanın hakkını almak, yeterince ısınmak hepimizin hakkıdır. Tasarruf ederek ısınmak istiyorsanız, kalorifer peteklerinin, kombinin ve  radyatörlerin  bakımını, onarımını düzenli olarak yaptırmalı, kireç, su taşı tıkanıklıklarını ,radyatör temizleme kimyasalı ile uzman kişiler tarafından açılmalıdır. Hem peteklerin hem de kombinin eşanjörü ve tesisat borularına kadar temizliğini tecrübeli ekiplerimiz ile yapmaktayız.

Kalorifer Tesisat  Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli,

Cihazla Kalorifer Tesisat Temizliği

-Kullanılan kimyasal ilaç ;Bilinmeyen marka kimyasal ilaç tesisata zarar verebilir.

-Temizlik için ayrılan süre,daha fazla servis yapabilmek için bir daire için ayrılması gereken süre ayrılmaz ise kesinlikle verim alamazsınız.

-Petek Temizleme cihazı,petek temizleme cihazının basıncı yeterli değilse çamur,toru sökülüp atılamaz,sağlıklı petek temizliği yapılamaz.

-Petek temizliği için verilen garanti,petek temizliği sonrası kalorifer tesisatın peteklerin kontrol edilip ısıtılarak teslim edilmelidir.

-Tesisat Çok eski bir tesisat ise yani demir boru ise;

Kalorifer Petek temizliği ,kalorifer tesisatınız eski, demir boru tipi ise petek temizliği yaptırırken, bu hizmeti verecek  firmanın kullandığı kimyasal ilacı iyi seçmesi büyük önem taşımaktadır. Kalorifer Petek temizliği kullanılan kimyasal ilaç iyi seçilmediği takdirde kalorifer tesisatı eski olduğundan dolayı, kimyasal ilaçtaki asidik oran iyi ayarlanmaz ise ve kimyasal ilaç kaliteli değilse boruları delebilir. Kalorifer Petek temizliği Sistem zaten çürümeye yüz tuttuğundan zayıf düşmüştür.

Kalorifer Radyatör temizliği zayıf olan noktalardan kullanılan kimyasal ilacın asidinden dolayı sızmalar oluşabilir. Dolayısıyla petek temizliği için talepte bulunduğunuz firma tesisatçı ve tecrübeli olmalıdır. Tesisatçı kullandığı makine ile kaç bar basınç uygulayacağını tesisatı göz önünde bulundurarak ayarlayabilmelidir. Petek temizliği hatta kimyasal ilacın dozunu dahi petek temizliği yapacağı mesken, işyeri vb. yerlerdeki tesisat yapısı, petek sayısını göz önün de bulundurarak ayarlamalıdır.Bütün bu uygulamaları,Petek Temizliği,Radyatör Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği,Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliği hizmetlerinde de göz önünde bulundurulması gereken unsurlar atlanmamalıdır.

Ben ısınma sorununu  yaşamaya başladım diyorsanız ,kalorifer petek temizliği ile ısınma sorunu çözülebilir.

Kalorifer Tesisat Temizliği ile ısınma sorunu çözülmektedir

Bu  noktada ısınma sorunu kalorifer petek temizliği ile çözülemeyecek bir durum varsa,sorununuz kalorifer  petek temizliği ile çözülür demek gayri ahlaki olacaktır.Kalorifer temizliği ile ısınma sorunu olan çok kişinin ısınma sorununu çözdük ancak hiçbir zaman sorun kalorifer petek temizliği ile çözülemeyecekse asla tesisat  temizliğini önermedik.Para kolay kazanılmıyor o yüzden her kuruş milli servettir hiçbir kuruşu boş, hak edilmeyen bir hizmete verilmemelidir.Ben bu kanaatte ve düşüncede olduğumdan çalışma arkadaşlarımda bu doğrultuda hizmet vermektedir.Ticaret sektöründe faaliyette bulunabilirsiniz,hizmet alanında faaliyette bulunabilirsiniz hiçbir zaman doğruluktan uzaklaşmamalı etik olmayan hiçbir davranış içerisine girilmemelidir

Uzmanlar Tesisat olarak,Petek Temizliği,Radyatör Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği,Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliği gibi hizmetlerin tamamını Rothenberger  Kimyasal ilaç ve Kalorifer Petek temizleme makinesi ile profesyonel petek temizleme hizmetini sunmaktayız.Petek temizleme makinesi güncel olarak en iyi basınca sahip petek temizleme mekinesi olup,petek temizliği için kullandığımız kimyasal ilaçta kaliteli ve tesisata zarar vermeyen test edilmiş kimyasal ilaçtır.

Yerden Isıtma Tesisatı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Yerden ısıtma tesisatı temizliğini cihazla ve kimyasal ile yapıyoruz.

Yerden ısıtma tesisatı denince peteklerin olmadığı sistemin tamamen yerden montajının yapıldığı , yerden ısınmanın sağlandığı bir sistemdirYerden sıtma temizliği;yerden ısıtma temizliğinde kullanılacak cihaz yeterli basınca sahip olmalıdır.Burada temizlikte kullanılacak cihaz  kimyasal ilaç kadar önemlidir.Yerden ısıtmalarda sıcaklık  55 derecenin üstünde olmayıp çamurlaşma,mite böcek oluşumu çok hızlı olduğundan tıkanma çok daha hat ve hızlı oluşmaktadır.Bu ısınma çeşidinde temizliğin en az yılda 1 defa yapılması gereklidir.Yerden ısıtma tesisatında kolektör olması hasebi ile buralardan temizlik yapılmaktadır.Bu temizlik çeşidi diğerlerine göre daha meşakkatli olduğu için daha da maliyetlidir.

Yerden Isıtma Tesisatı Temizliğinde Çıkan Paslı Çamurlu SU

Yerden ısıtma sisteminde ,bireysel sistemde yani kombili evlerdeki gibi dereceyi istediğiniz kadar 70-80 yükseltemezsiniz.Kombili sistemde kombinin derecesini 70-80′lere kadar çıkarılabilmekte iken bu sistemde maksimum 55-60 dereceye kadar yükseltebilirsiniz.Yerden ısıtma sistemlerinde tamda bu noktada mikropların yaşayabileceği çoğalabileceği bir ortam sağlanmış olur.Sebebi ise mikropların ölmesi için suyun kaynama noktasına yakın olması gerekmektedir.Bütün bu bilgiler dikkate alındığında yerden ısıtma tesisat temizliğin periyodik olarak yapılmasının ehemmiyeti önemi bir kat daha artmış olmaktadır.

Yerden ısıtma tesisatında toz oluşumu sorusunun cevabı farklılık arz etmekle beraber, bu duruma şu şekilde açıklık getirilebilir.Hava akımının oluşumu,sıcak ve soğuk hava nedeniyle meydana gelir.Oysa ki yerden ısıtma tesisatında bütün her yerde ısınma eşit olduğu için hava akımı oluşması zordur.Eğer hava akımı oluşmuş olsa halıda ki tozlar yükselecek solunum yoluyla bireyleri hasta edecektir.Diğer bir husus yerden ısıtma tesisatında mite böceği var mıdır?

Yerden ısıtma tesisatında oluşan korozyonu,kimyasal ilaçla temizliyoruz

Mite böceği ile ilgili yapılan araştırmalar bir çok yerde paylaşılmakta olup ,genel itibari ile az sayıda da olsa mite böceğinin olduğu ifade edilmektedir.Özetlemek gerekirse yerden ısıtma tesisatında çamurlaşma çok daha hızlı olacağından sistemin aktif verimli, çalışabilmesi için periyodik bakımı ihmal edilmemelidir.Çünkü bu sistemde çamurlaşma ,tortu tabakası oluşumu,tıkanma gibi durumlar çok hızlı oluşmaktadır.

Uzmanlar tesisat olarak bizler bu sektörde uzun zamandan beri faaliyet gösteriyor olmamız nedeni  ile yukarıda saydığımız tecrübeye ve ekipmana sahibiz. Petek temizliği için bizleri seçin rahat edin.

 Hizmet Verdiğimiz İlçeler:

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma,Cihazla Petek Temizliği için
Site Yazarı Google +: Yunus TAŞTAN