Uzmanlar Tesisat,Su kaçak Tespiti,Su Kaçak,Su Sızıntısı,Kırmadan Su Kaçağı Bulma,Tıkanıklık Açma,Pimaş Açma,Petek Temizleme,Kalorifer Tesisat temizliği,Su Tesisatı,Tesisatçı,kameralı su kaçağı bulma,petek temizliği

Petek Temizleme Makinesi ve Kimyasalı İle Petek Temizliği-(0212) 446 00 55

Uzmanlar tesisat olarak,petek temizliği,yerden ısıtma tesisatı temizliği ,kalorifer tesisat temizliği ve alüminyum petek temizliğini kimyasal ilaçlı ve petek temizliği makinesi ile garantili yapıyoruz.

Peteklerin temizliği sürekli gerçekleşen bir kullanımdan dolayı, periyodik olarak bakım yapılması gerekir. Petek temizliğinden daha da önemli olan peteklerin nasıl temizlendiği konusudur. Peteklerin ilaçlı temizliği yapıldığında kullanılan ilaçların peteklere zarar verme riski çok yüksektir. Çünkü piyasada kullanılan ilaçlar peteklerde deformasyonlar meydana getirebilir. Bu iş için üretilmeyen ancak piyasada ucuz fiyata bulunan temizleyici ilaçlar peteklerin delinmesine bile sebep olur. Peteklerin temizliğini yaparken kullanacağımız ilaçlar, bu iş için özel olarak üretilmiş olan kimyasal ilaçlar olduğundan peteklerde bir deformasyona sebep olmayacaktır.Peteklerde biriken pasların kirlerin ve birikintilerin çözülmesini peteklerin temizlenmesini sağlayan bu kimyasallar ile peteklerin temizliği daha kolay. Bu ilaçları son teknoloji bir cihaz olan petek temizleme makinesi sayesinde peteklerin içinde sirküle ederek peteklere zarar vermeden peteklerin temizliğini sağlıyoruz.

Petek temizleme makinesi  son teknoloji bir cihaz olarak evlerinizdeki peteklerde ulaşamadığımız bir yer kalmıyor. Ve tıkanan yer neresi ise her tarafı temizleyerek petekleri eski haline getiriyoruz. Petek temizleme makinesi evlerinizde ilk gün ki gibi ısıtmayan peteklerin yada çok yüksek derecelerde yakmanıza rağmen verim alamadığınız peteklerin temizlenmesini sağlar. Bizlere de son derece kolaylıklar sağlayan bu cihazlar peteklerdeki temizliğin daha etkili olmasını sağlıyor. Sürekli kullanımda olan peteklerde birikmiş pislikler, birikinti ve paslardan kurtulmanız gerekir. Devam eden şikayetlerinizin uzun vadede yok olmasını istiyorsanız periyodik bakımlarla petek temizliklerini yaptırmanız gerekir.

Radyatör  Temizliği konusunu karşılıklı sohbet tadında birlikte ele alalım;

Alüminyum Petekleri Kimyasal İlaçlı Temizliyoruz.Kimyasal İlaç RothenbergerKimyasal İlaçlı Alurad Petek Temizleme Hizmeti

Radyatör  temizliği neden gerekli ki diye soracak olursanız cevabı şu şekilde olacaktır,

Peteklerin ısınma aşamasında kullanılan kapalı devre içerisinde sürekli dolaşımda olan su ,zamanla korozyon oluşumu ,tortu,kireç suyun sürtünme ve yoğunlaşması ile oluşan çamurlu su ,kapalı devrede dolaşım halindedir.Zaman ilerledikçe boru yüzeylerine,petek radyatör yüzeylerine bir tabak oluşturur.Oluşan bu tabaka ısı iletiminin engellemesinde büyük engel teşkil eder.Bu durum petek kanallarının da zamanla tıkanmasına neden olduğundan  kombiden gelen sıcak su petek içerisinde dolaşımda bulunamaz.Bu neden ile peteklerde homojen ısınma sağlanmaz petek üstü ısınırken  altı ısınmaz.

Kimyasal ile Alüminyum Petek TemizliğiCihazla Petek TemizliğiKimyasal İlaçla Petek Temizliği

Petek temizliği yaptırmam gerektiğini nasıl anlarım?

 1. Daha önce ısındığınız halde zamana ve kullanıma bağlı olarak ,peteklerin altı ısınmıyor üstü ısıtıyor ise,yani peteklerde homojen ısınma sağlanamıyor ise,
 2. 2 yıldan beri kalorifer tesisat temizliği kimyasal uygulamalı  yaptırmadıysanız,
 1. Faturalarda önceki rakamlardan daha yüksek rakamlar görmeye ve fazla yakıt tüketimine bağlı olarak yüksek faturalar  ödemeye başladıysanız,
 2. Daire m2 ler aynı izolasyon aynı,kombiler aynı marka ve aynı özelliğe sahip olduğu halde ben neden daha fazla doğalgaz faturası ödüyorum diyorsanız,
 3. Peteklerde ısınma sorunu varsa ve hem kısmi hem de geç ısınma gerçekleşiyor ise,
 4. Kombi ses yapıyor ve arıza vermeye başladı ise,kombi sürekli çalışıyor kendini ekonomik moda almıyor ise,
 5. Kombi bakımı yaptırdım yine ısınamıyorum yine verim alamıyorum diyorsanız,
 6. Peteklerin birey olarak havasını aldığım halde yine ısınmakta başarılı olamadım diyorsanız.
 7. Peteğin vanasından su kaçırdığında paslı çamurlu su aktı diyorsanız ,bu durum korozyon sonrası oluşan pas olduğundan temizlik gereklidir.
 8. Kombinin filtresini çıkardığınızda çamur, tortu, pas filtreyi tamamen kaplamış diyorsanız,
 9. Doğalgaza gelen zam sonrası daha fazla yakıt tüketmemek için kış aylarında sağlıklı tasarruflu ısınmak istiyorsanız,
 10. Kalorifer tesisatının,kombinin,peteklerin sağlıklı ve ekonomik çalışabilmesi için,

Evim  eskisi gibi ısınmıyor, nedeni ne olabilir merak ediyorum?

-Peteklerin ısıtmama ,dairenin ısınmama nedeni, kombi  ısıtma gücü yeterli olmayabilir.Örnek olarak 120 m2 lik bir daire için 17-20 bin kcal/h olmalıdır.

-Kombim istenilen yeterli ısıtma gücüne sahip diyorsanız,bu durumda daire ısı yalıtım yeterli değildir.Isı yalıtımını gözden geçirip mantolama gerekli ise mantolamayı yaptırmak gerekli görülmektedir.

-Mantolama yaptırmıştım ısı yalıtımda da sorun yok ,o halde peteklerin temizliğini yaptırmalı,kombi bakımı da atlanmamalıdır.

Petek Temizleme Cihazı İle Petek TemizlemeKimyasal İle Petek TemizliğiPetekleri sökmeden ,petek temizleme makinesi ile temizliyoruz.

Konu dağılmadan devam edelim sohbetimize;

Radyatör temizliği,petek yıkama,radyatör yıkama,radyatör temizliği,kalorifer tesisat temizliği,kalorifer temizliği,alüminyum petek temizliği,döküm petek temizliği,yerden ısıtma temizliği,mobil ısıtma temizliği,merkezi sitem temizliği bunla sıkça dile getirilmekte ancak hepsi aynı hizmetin farklı isimler altında telaffuz edilmesi mi ,yoksa hepsi ayrı ayrı hizmet çeşitleri mi bunu anlamış değilim.

Radyatör temizliği denilince akla ne geliyorsa,yukarıda detaylıca sayılan bütün hizmetler aslında aynı şeyi ifade etmektedir.Ancak bu hizmetlerin uygulama biçimleri aynı olanlar var olmayanlar var.Temelde şunu bilin ki tamamında petek temizleme kimyasalı ve petek temizleme cihazı kullanılmaktadır.Burada sadece merkezi sistem temizliğinde kazan dairesinde ki sirkülasyon pompaları kullanılarak bu  hizmet verilmektedir.

Petek Temizliği cihaz ile yapılmalıdırPetek temizliğini yaptırın tasarruf edin.Petek temizliği ,petek temizlik cihazı ve kimyasalı ile yapılmalıdır.

Biliyorum merek ediyorsunuz tek tek ele alıp hangisi nasıl yapılmakta onuda burada paylamış olalım. Bazı hizmetler birebir aynı uygulamada olsa ,aşağıda hepsine yer vermek yerine aynı şekildeki uygulama yapılan hizmetleri grup grup yazarsak sizleri de yormuş olmayız.

-Radyatör Temizliği, temizliği,petek yıkama,radyatör yıkama,radyatör temizliği,kalorifer tesisat temizliği,kalorifer temizliği,alüminyum petek temizliği,döküm Radyatör temizliği denince petek temizleme cihazının genelde banyodaki havlu pandan bağlanıp önce kalorifer tesisatındaki pis suyun boşaltılması sonra kimyasal uygulamanın yapılarak tesisatta bulunan tortu kireç,korozyonun çözülüp tesisat dışına alınması ve en son tesisattan temiz su gelene dek kimyasalın tesisattan atılması,kombi filtresinin temizlenmesi şeklindedir.Şunu da ifade etmiş olalım Aluminyum petek temizliğinde ısınma sorunu devam ederse petekler sökülüp temizlenmesine gerek duyulabilmektedir.Zira tortuyu,kireci pisliği en çok tutan ve çabuk kirlenmenin görüldüğü petek çeşididir.

-Yerden sıtma temizliği;yerden ısıtma temizliğinde kullanılacak cihaz yeterli basınca sahip olmalıdır.Burada temizlikte kullanılacak cihaz  kimyasal ilaç kadar önemlidir.Yerden ısıtmalarda sıcaklık  55 derecenin üstünde olmayıp çamurlaşma,mite böcek oluşumu çok hızlı olduğundan tıkanma çok daha hat ve hızlı oluşmaktadır.Bu ısınma çeşidinde temizliğin en az yılda 1 defa yapılması gereklidir.Yerden ısıtma tesisatında kolektör olması hasebi ile buralardan temizlik yapılmaktadır.Bu temizlik çeşidi diğerlerine göre daha meşakkatli olduğu için daha da maliyetlidir.

-Merkezi ısıtma tesisatı;merkezi ısıtma tesisatında ortak kulanım söz konusu olduğu için tek başınıza ya ben dairemde petek temizliği  yaptırmak istiyorum demiş olsanız cihaz ile tek noktadan bağlantı yapılıp petekler sökülmeden temizlik .şansı yoktur.Genel itibari ile petek temizliği kazan dairesinden bütün dairelerin temizliği şekliden yapılmaktadır.İlla ben dairemin temizliğini yaptıracağım derseniz o zaman petekler tek tek sökülüp temizlenmelidir.

Radyatör TemizliğiPetek Temizleme Cihazı olmadan petek temizliği olmaz.Radyatör Temizliği

Petek temizleme kimyasalları tesisata zarar verir mi merak ediyorum

Kalorifer tesisat temizliği ve radyatör  temizliği için kullanılan kimyasal bilinen test edilmiş  marka olması önemli bir husustur.Örneğin biz yıllardır Rothenberger Rocal  Multi Asit içerikli Alüminyum petekler için özel üretilmiş Alman markasını kullanıyoruz.Kimyasal ilaca olan güvenim yılların verdiği tecrübe ve yaptığımız işlerden gelen olumsuz vaka inanın yoktur.Bu çerçevede sırf ucuz olsun diye her yıl kimyasal ilaç değiştiren firma olmaktan hep kaçındık açıkçası..Bilinmeyen denenmemiş kimyasal ilaç kalorifer tesisatına, peteklere zarar verebilir,bu işim üretilmemiş kimyasal kullanılırsa başınız ağrıyabilir.

Ben kalorifer tesisat  temizliği yaptırmak için mini araştırma yaptım fiyat farklılıkları var bu neden kaynaklanır?

-Kullanılan kimyasal ilaç ;Bilinmeyen marka kimyasal ilaç tesisata zarar verebilir.

-Temizlik için ayrılan süre,daha fazla servis yapabilmek için bir daire için ayrılması gereken süre ayrılmaz ise kesinlikle verim alamazsınız.

-Petek Temizleme cihazı,petek temizleme cihazının basıncı yeterli değilse çamur,toru sökülüp atılamaz,sağlıklı petek temizliği yapılamaz.

-Petek temizliği için verilen garanti,petek temizliği sonrası kalorifer tesisatın peteklerin kontrol edilip ısıtılarak teslim edilmelidir.

Kalorifer Radyatör temizliğini,Rothenberger Kimyasalı ile yapmanın garantisi ve güvenini sizlere sunuyoruz.Kalorifer Petek temizliği yapılmadan önce aşamalı olarak yapılan uygulamalarda nasıl verim alınacağı hususunda planlama yapılıp, bu yönde uygulamalar ile  verimli hizmet vermek en temel prensibimizdir.Peteklerde sınıflama yapılıp hizmet bu paralelde uygulanarak en verimli çalışma yapılmaktadır.Kalorifer Petek temizliğinde seçilecek yöntem metot önemli olup sorunun hızlı kalıcı çözümünde büyük etkendir.Yıllık kombi bakımı yaptırmanız sizler için tasarruf imkanı sunabilmesi için kalorifer radyatör temizliği hususunu atlamamanız gereklidir.

Kalorifer Radyatör temizliği periyodik olarak yapıldığı takdirde kalorifer tesisatı temizliği de yapılmış olacak bütün sistem rahat çalışacaktır.Bu saymış olduğum temizlik ve bakımı yaptırmadığınız takdirde veya birini yaptırıp diğerini ihmal etmeniz durumunda sağlıklı bir ısınmadan bahsedilemez.Kombi bakımı yaptırdığınızı düşünelim;bu durumda kalorifer tesisatındaki sirkülasyon aşamasında kombi içerisine çapak,pislik gitme ihtimali yüksek olduğundan kombi arızaya geçme olasılığı da yüksektir.Verimli ,tasarruflu ısınma için mutlaka işin uzmanından hizmeti almanız hem maliyet anlamında hem de hizmetin sürekliliği açısından atlanılmaması gereken önemli noktalardandır.Uzmanlar Tesisat olarak verdiğimiz hizmetin kalitesine güvendiğimizden garanti vermekteyiz.

Aluminyum Petek temizliğPeriyodik bakımı yıllık yaptırmayı ihmal etmeyin.Alüminyum Petekten çıkan çamurKimyasal ilaçlı petek temizliği yaptırmayı unutmayın.

Kalorifer Radyatör temizliği kimyasalımız Rocal Multi Asid Rothenberger olup bu ilacı ilk günden beri kullanmaktayız.Alüminyum petekler çok daha hassas olduğu için Alüminyumlara özel üretilmiş bu ilacı özenle seçtiğimizi belirtmek isterim.Bizler Uzmanlar Tesisat olarak diğer normal kimyasallara göre çok daha pahalı olmasına rağmen,bütün peteklerin temizliğinde kullanmaktayız.Alüminyum petekler içerisinde  en hassas olmasına rağmen piyasada bu ayrım gözetilmeksizin kimyasal kullanılmaktadır. Alüminyum peteklere  özel aldığımız ilacı ,panel petek,döküm peteklerde de kullanmaktayız.Hizmet sektöründe öncü olmak tabiî ki kolay değil, bunu iyi bildiğimizden müşteri memnuniyetinin ne anlama geldiğini de iyi bilen bir firmayız.Petek temizliği çok sıradan bir hizmet olarak  asla görülmemeli ,kalorifer petek temizliği için gerekli zaman ayrılmalı gereken özen gösterilmelidir.

Özellikle burada petek temizliği yapılırken zaman hırsızlığı yapılmamalı bir an önce diğer servise yetişme endişesi taşıyan çalışanların ortay çıkmasına zemin hazırlayan ,işletme sahiplerine dur denmelidir.Burada bilinçli hizmet talebinde bulunabilecek bireylere ihtiyaç duyulmakta sadece düşük fiyat merkezli hizmet talebinde asla bulunulmamalıdır.Hizmet kalitesi firma kurumsallığı iyi analiz edilmeli gereksiz maliyetlerin sonradan oluşmasına zemin hazırlanmamalıdır.

Kalorifer Petek temizliği tasarruf etmenizde büyük etken olan sağlıklı ısınmanızı sağlayan periyodik olarak yılda 1 defa yaptırmanızı tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır.Yüksek gelen doğal gaz faturalarına rağmen ısınamadığınızı hissediyorsanız, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan kombi ve kaloriferin yeterince ısı vermesini istiyorsanız ,petek temizliğini ihmal etmemeniz gerekmektedir. Petekler zamanla kireçlenmeye, içlerinde tortular biriktirmeye başlar bu da kalorifer peteklerinin kanallarının tıkanmasına ve boruda  çap daralmalarına neden olup , zamanla ısı kaybına yol açar.

Kalorifer Petek temizliği işlevini tam olarak yerine getiremeyen peteklerin ısınması için kombi ayarınızı yükseltmek durumunda kalırsınız. Bu durum faturaların kabarık gelmesine neden olacağı gibi yeterli ısınmayı da sağlayamazsınız.Sağlığınız ve bütçeniz ihmale gelmez diyoruz önlem olarak , belli periyotlarla bakımı ihmal etmemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Petek temizliği ödediğimiz faturanın hakkını almak, yeterince ısınmak hepimizin hakkıdır. Tasarruf ederek ısınmak istiyorsanız, kalorifer peteklerinin, kombinin ve  radyatörlerin  bakımını, onarımını düzenli olarak yaptırmalı, kireç, sutaşı tıkanıklıklarını ,radyatör temizleme kimyasalı ile uzman kişiler tarafından açılmalıdır. Hem peteklerin hem de kombinin eşanjörü ve tesisat borularına kadar temizliğini tecrübeli ekiplerimiz ile yapmaktayız.

Uzmanlar Tesisat olarak,Petek Temizliği,Radyatör Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği,Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliği gibi hizmetlerin tamamını Rothenberger  Kimyasal ilaç ve Kalorifer Petek temizleme makinesi ile profesyonel petek temizleme hizmetini sunmaktayız.Petek temizleme makinesi güncel olarak en iyi basınca sahip petek temizleme mekinesi olup,petek temizliği için kullandığımız kimyasal ilaçta kaliteli ve tesisata zarar vermeyen test edilmiş kimyasal ilaçtır.

Petek Temizliği

Kalorifer Petek temizliği ,kalorifer tesisatınız eski, demir boru tipi ise petek temizliği yaptırırken, bu hizmeti verecek   firmanın kullandığı kimyasal ilacı iyi seçmesi büyük önem taşımaktadır. Kalorifer Petek temizliği kullanılan kimyasal ilaç iyi seçilmediği takdirde kalorifer tesisatı eski olduğundan dolayı, kimyasal ilaçtaki asidik oran iyi ayarlanmaz ise ve kimyasal ilaç kaliteli değilse boruları delebilir. Kalorifer Petek temizliği Sistem zaten çürümeye yüz tuttuğundan zayıf düşmüştür.

Kalorifer Radyatör temizliği zayıf olan noktalardan kullanılan kimyasal ilacın asidinden dolayı sızmalar oluşabilir. Dolayısıyla petek temizliği için talepte bulunduğunuz firma tesisatçı ve tecrübeli olmalıdır. Tesisatçı kullandığı makine ile kaç bar basınç uygulayacağını tesisatı göz önünde bulundurarak ayarlayabilmelidir. Petek temizliği hatta kimyasal ilacın dozunu dahi petek temizliği yapacağı mesken, işyeri vb. yerlerdeki tesisat yapısı, petek sayısını göz önün de bulundurarak ayarlamalıdır.Bütün bu uygulamaları,Petek Temizliği,Radyatör Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği,Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliği hizmetlerinde de göz önünde bulundurulması gereken unsurlar atlanmamalıdır.

Uzmanlar tesisat olarak bizler bu sektörde uzun zamandan beri faaliyet gösteriyor olmamız nedeni  ile yukarıda saydığımız tecrübeye ve ekipmana sahibiz. Petek temizliği için bizleri seçin rahat edin.

Kalorifer Radyatör temizliği nasıl yapılır,kalorifer petek temizliği denince aklımıza ne gelmektedir?

Kimimizin aklına sadece radyatörlerin temizliği kimimizin aklına ise petekler temizlenince kombinin temizliğinin de yapıldığı gelmektedir. Şunu belirtmek gerek petek temizliği ayrı bir işlemdir, kombi bakımı ayrı bir işlemdir. Petek temizliği yapıldığında kalorifer tesisatında ki borular, petekler temizlenmiş olur. Kombi bakımı ise; kombinin içinin açılarak fan temizliği, brülör temizliği,filtre temizliği vb. bölümlerin tek tek temizliğinin, bakımının yapılması anlamına gelmektedir.Kalorifer Petek Temizliği de kalorifer tesisat temizliği aynı anlama gelmekte olup buna benzer eş anlamlı bir çok hizmet vardır.

Şunu da hatırlatmış olalım kombi filtresinin temizliğinin yapılması tek başına kombi bakımı yapıldı anlamına gelmez. Siz değerli müşterilerimizin  bunları bilmesi sonucu; sizlere sunulun hizmetin ne olduğunu da bilirsiniz. Gereksiz ve fazladan para ödeme durumu ile karşılaşmaz, haksız kazanç sağlayanlara da fırsat vermemiş olursunuz. Uzmanlar Tesisat olarak işimizi hakkıyla yapıp hakkımız olan ücret dışında talepte bulunmayız.

Petek temizliği

Bireyler, Radyatör temizliğini genel itibari ile ısınamama problemleri yaşadıklarında yaptırma gereği duymaktadır. Oysa ki bu aşamaya gelmeden bakım ve temizlik yapılmış olsa, bu zaman zarfı içerisinde enerji kaybı önlenmiş olur, maksimum verimde sistemin çalışması sağlanır, tesisatın ve kombinin ekonomik ömrü uzar ve yüksek performansta çalışması sağlanır. Periyodik olarak bakım yapıldığında ,tasarruf sağlanmış olup kalorifer tesisatınında sağlıklı çalışması sağlanır.

Periyodik Radyatör bakım yapılmadığı takdirde sudaki kireç ve korozyon sebebi ile çamurlaşmış tabaka peteğin kanallarını tıkayacak ve yüzeye yapışacağından kombiden gelen ısı kayba uğrayarak sıcaklığı iletebilecektir. Bu durumda kombinin yüksek derecede çalışması yeterli olmayacak bekledeğiniz ısınmayı sağlayamayacaksınız. Gereksiz ısı kayıplarını önlemek ödediğiniz faturanın karşılığında gerçek ısınma sağlayabilmek için radyatör temizliğinde kombi bakımında geç kalmayın.

Petek Temizliği

İstanbulda petek temizleme alanında hizmet veren firmaların

benzer isimli , hizmetleri hangileridir?

Petek temizleme hizmeti veren firmaların benzer isimli, ancak içerik olarak aynı şeyi ifade eden hizmetleri;Petek Temizliği,Radyatör temizliği,Kimyasal İlaçla Tesisat Temizliği,Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliğidir.Merkezi Isıtma Temizliği,yerden ısıtma temizliği uygulama anlamında daha kapsamlı daha nitelikli çalışan gerektiren uygulamalardır.Merkezi Sistem Tesisat temizliği kapsamında kazan dairesi temizliği de bulunmakta olup he firma bu işi yapacak nitelikli çalışan bünyesinde bulundurmamakta ve bu işe yapmamaktadır.

Radyatör temizliği ,Kalorifer Petek Temizliği için kullanılan kimyasal ilaç nasıl olmalıdır?

Radyatör temizliği için kullanılan kimyasal ilaç güvenilir kaliteli asidik özelliği sisteme zarar vermeyen ve sistemi koruma özelliğine sahip kimyasal ilaç olması gerekmektedir.Radyatör temizliğinde,petek temizliğinde kullanılan ilaç tesisatı koruma özelliğine sahip değilse tesisatı koruma yerine tesisata zarar vereceğinden, zararlı asit içermeyen kimyasal ilaç kullanılmalıdır. Kullanılan kimyasal ilaç markası belli olmayan bir ilaç olduğu takdirde peteğin ,kombinin eğer merkezi sistem ise kazanının ve dahası tesisatın zarar görmesi kaçınılmazdır.Sizleri bekleyen sorunlardan habersiz bir şekilde doğal olarak ;tesisat aktif ve ekonomik olarak çalışacak bizlerde tasarruf edip sorunsuz ısınacağız diye düşünürsünüz.Petek temizliğinde sizlerin beklentilerinin karşılanması kurumsal firmaların vazgeçilmezleri arasındadır. Periyodik olarak yapılması gereken petek temizliği ,kombi bakımı, kalorifer tesisatının temizliği marka modeli ne olursa olsun,her marka model kombi,yoğuşmalı kazan Alüminyum petek,panel radyatör,döküm petek ve yerden ısıtma tesisatlarında bu durum göz ardı edilmemelidir.

Diğer taraftan doğru kimyasal ilaç; demir tesisatta ,plastik tesisatta soru işaretlerine yer vermeksizin, güvenle kullanılabilir.Uzmanlar tesisat olarak doğru ilaç hangisidir? Bunun cevabını sürekli sahadaki geri dönüşler olsun, bizlerin işlem üzerinde pilot uygulamalar olsun test sürecinden geçirilip en iyisi hangisidir sorusuna cevap aranmaktadır.Doğru kimyasal ilaç hangisidir vb. merak edilen soru işaretlerini giderebilmek tek bir şıkta cevaplanamaz.Kimyasal ilaç doğru seçildikten sonra ki aşamada, ilaç seçimi kadar önemlidir.

Kimyasallı petek temizliği

Uzmanlar Tesisat olarak Alman Markası Rothenberger marka kimyasal ilacı kullandığımızı ifade etmiş olalım.İlaç doğru seçildikten sonra ki aşamada ilacın kullanılacağı kalorifer tesisatı demir boru mu,plastik boru mu kaç yıllık bir sistem ,kaç m2 lik alan vb. durumlar göz önüne alınarak kullanılacak ilacın dozajı iyi ayarlanmalıdır.Eski demir boru tesisatlarda dozaj iyi ayarlanamaz ise sistem zaten zayıf düşmüştür bunun üzene dozajı yüksek kimyasal ilaç kullanıldığı takdirde sistemin zayıf noktalarında delinmeler olacak, bu da su kaçaklarına sebebiyet verecektir.Bu durum çözüm yerine, yeni sorunlarla karşılaşmanız anlamına gelmektedir.Her anlamda ısıtma amaçlı kullanılan sıcak su tesisatı,soğuk su tesisatı ,buhar kazanları,Radyatörler,boru hatları vb. sayabileceğimiz aktif çalışır sistemler kireç(şebeke suyunda kireç fazladır) korozyon dediğimiz demirlerde paslanma, alüminyumlarda asitlenme çamurlaşma,taşlanma,tortu tabakasının oluşması sonucu suyun geçtiği kanallar zamanla tıkanacaktır.

Korozyon sonrası Kalorifer Tesisat boru içi görüntü,Kalorifer Tesisat Temizliği,Radyatör Temizliği,Petek Temizliği Mobil Iıstma Tesisat içi korozyon aşağıda görülmektedir.

Radyatör Temizliği Kimyasal uygulama ile yapılmalıdır.Rothenberger Kimyasal İle Petek TemizliğiKimyasal ile Alüminyum Petek Temizliği

Bu tıkanıklıklar beraberinde enerji kayıpları,ek maliyetler,ısınmama ,yüksek faturaları beraberinde getirecektir.Daha detaylı bakacak olursak ;ilk olarak Yerden Isıtma Sistemiyle başlamış olalım.

Kalorifer temizliğinin yapılması bazı durumlarda sorunu çözmez ,bu nedenler nelerdir?

-Isıtma tesisatı ilk yapıldığı andan itibaren eğer ısınamıyorsanız yani peteğe hiç sıcak su gelmiyor dolayısıyla ısınmıyorsanız burada tesisatın ilk yapım aşamasında usta hatası var anlamına gelmektedir.

-Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, boru çapları istenilen ölçülerde olmayıp boru çapı dar olabilir..

Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, kullanılan malzemede ek  bağlantılarının gereksiz yere kullanılmış boru içerisinde dolaşımda olan sıcak suyun debisini düşürüyor  olabilir.

- Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, kombi ısıtma gücü yetersiz olabilir.

- Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız,  m2 büyüklüğüne göre yeterli büyüklükte petek konulmamış olabilir.

-Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, peteklerde ters bağlantı olabilir.

- Bizler bu saydığım sorunlar hakkında bilgi sahibi olmayabiliriz bu doğaldır.Aslına bakılırsa tesisat montaj aşamasında olsun,petek temizliği aşamasında olsun herkes üzerine düşeni yapmış olsa kimse ne sorunlarla uğraşmak zorunda kalacak ne de bu sorunları araştırıp detaylı bilgi edinme gereği olacak.Maalesef sorunlar bizleri araştırmaya ve en güvenilir olan kaynağa ulaşmaya zorlamaktadır.

Ben ısınma sorununu sonradan yaşamaya başladım diyorsan burada kalorifer petek temizliği ile ısınma sorunu çözülebilir.

Bu  noktada ısınma sorunu kalorifer petek temizliği ile çözülemeyecek bir durum varsa,sorununuz kalorifer  petek temizliği ile çözülür demek gayri ahlaki olacaktır.Kalorifer temizliği ile ısınma sorunu olan çok kişinin ısınma sorununu çözdük ancak hiçbir zaman sorun kalorifer petek temizliği ile çözülemeyecekse asla tesisat  temizliğini önermedik.Para kolay kazanılmıyor o yüzden her kuruş milli servettir hiçbir kuruşu boş, hak edilmeyen bir hizmete verilmemelidir.Ben bu kanaatte ve düşüncede olduğumdan çalışma arkadaşlarımda bu doğrultuda hizmet vermektedir.Ticaret sektöründe faaliyette bulunabilirsiniz,hizmet alanında faaliyette bulunabilirsiniz hiçbir zaman doğruluktan uzaklaşmamalı etik olmayan hiçbir davranış içerisine girilmemelidir.

Yerden ısıtma tesisatı temizliği neden yapılmalı ve nasıl yapılmalıdır?

Yerden ısıtma tesisatı denince peteklerin olmadığı sistemin tamamen yerden montajının yapıldığı , yerden ısınmanın sağlandığı bir sistemdir.Yerden ısıtma sisteminde ,bireysel sistemde yani kombili evlerdeki gibi dereceyi istediğiniz kadar 70-80 yükseltemezsiniz.Kombili sistemde kombinin derecesini 70-80′lere kadar çıkarılabilmekte iken bu sistemde maksimum 55-60 dereceye kadar yükseltebilirsiniz.Yerden ısıtma sistemlerinde tamda bu noktada mikropların yaşayabileceği çoğalabileceği bir ortam sağlanmış olur.Sebebi ise mikropların ölmesi için suyun kaynama noktasına yakın olması gerekmektedir.Bütün bu bilgiler dikkate alındığında yerden ısıtma tesisat temizliğin periyodik olarak yapılmasının ehemmiyeti önemi bir kat daha artmış olmaktadır.

Yerden ısıtma tesisatında toz oluşumu sorusunun cevabı farklılık arz etmekle beraber, bu duruma şu şekilde açıklık getirilebilir.Hava akımının oluşumu,sıcak ve soğuk hava nedeniyle meydana gelir.Oysa ki yerden ısıtma tesisatında bütün her yerde ısınma eşit olduğu için hava akımı oluşması zordur.Eğer hava akımı oluşmuş olsa halıda ki tozlar yükselecek solunum yoluyla bireyleri hasta edecektir.Diğer bir husus yerden ısıtma tesisatında mite böceği var mıdır?

Mite böceği ile ilgili yapılan araştırmalar bir çok yerde paylaşılmakta olup ,genel itibari ile az sayıda da olsa mite böceğinin olduğu ifade edilmektedir.Özetlemek gerekirse yerden ısıtma tesisatında çamurlaşma çok daha hızlı olacağından sistemin aktif verimli, çalışabilmesi için periyodik bakımı ihmal edilmemelidir.Çünkü bu sistemde bakterilerin yaşamını sürdüreceği bir ortam oluştuğundan sağlığımızı tehdit etmektedir. Yerden ısıtma tesisat temizliği için uzman ekiplerimiz ile profesyonel hizmet vermeye devam ediyoruz.İkinci olarak ısıtma tesisatlarında ; merkezi sistemi detaylı inceleyelim.

Merkezi sistemin ilk yatırım maliyeti bireysel sisteme göre daha avantajlı,ekonomik ömrü daha uzun ,bireysel sistemde sıcak su alma imkanı sınırlı olup, merkezi sistemde sıcak su temin edilirken bu sıkıntı yaşanmaz,bireysel sistemde boyler kullanıldığı takdirde sıcak su temininde sıkıntı yaşanmaz,merkezi sistemde tadilatlar, temizlikler ,bakımlar ,kazan dairesinden yapılacağından bina sakinleri rahatsız edilmeden çözüme ulaşılmış olur.Merkezi sistemde dezavantaj ise bireylerin yakıt tüketiminin paylaşımı adil olmayabilmektedir.Merkezi sistemde radyatör temizliği yapılırken mutlaka ama mutlaka bu işi çok iyi bilen profesyonel ekiplerle iletişime geçin

Kalorifer Petek Temizliğinin kombiye yararı var mıdır?

Petek temizleme makinesi ile Petek temiziği

Üçüncü olarak bireysel sistem dediğimiz kombi aracılığı ile ısınma sağlandığını öngörerek bu durumu da detaylı incelemiş olalım;Sistem dahilinde kullanılan su şebeke suyu olduğundan sudaki kirecin fazlalığı,kapalı devrede sirkülasyonu sağlanan sudaki çamurlaşma,korozyon sonrası oluşan pas bunlar ve benzeri oluşumlar sonucunda sistemin tıkanmasına ve sağlıklı çalışmasını engelleyen durumlar ortaya çıkmaktadır.Kombinin derecesini ne kadar yükseltirseniz yükseltin kalorifer tesisatında ,radyatörlerde tıkanıklıklar oluştuğundan kombiden gelen sıcak su daralan kanallardan düşük debide geçebilecektir.Daralan kanallarda sirkülasyon sağlıklı yapılamadığından homojen ısınma sağlanması mümkün olmamaktadır.Peteklerin yüzeylerindeki çamurlaşma ile oluşan tabakadan dolayı dışarı ısı iletişimi zorlaşmaktadır.Diğer taraftan dolaylı bütün bu olumsuz durumlardan kombide etkilenmektedir.

Kalorifer tesisatı ve peteklerde zamanla oluşan tortu, çamur parçacıklarının taşınması sonucu kombide pompa, eşanjör tıkanıklıklarına sebep olup ,kombinin arıza moduna geçmesine kadar giden sorunlara yol açmaktadır. Eşanjörün tıkalı olmasının zararlarını sıralayacak olursak ;kombinin sirkülasyon yapamaması,istenilen sıcak suyun üretilememesi vb.  sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Bütün bu sıralamalardan sonra merkezi sistem temizliği,kombili sistem petek temizliği,yerden ısıtma temizliği peki nasıl olmalıdır hangi ilaç kullanılmalıdır sorularının cevaplarını bir nebze kendinizde verebilirsiniz.Kullanılan kimyasal ilaç ve sistem koruma kimyasalları ile sistemlerin daha aktif çalışma ortamı hazırlanmış olacak,korozyon önlenecek ,enerji tasarrufu sağlanacak,pahalı ısınma durumu ortadan kalkacak, sistem arızaları önlenmiş olacak,sürpriz maliyetler oluşmayacak,bütçenizi sarsacak öngörmediğiniz sorunlarla karşılaşmayacak,sağlığınızı etkileyici durumlar ortadan kalkacak(özellikle yerden ısıtma sistemleri)’tır.Biz Uzmanlar olarak yazılarımızla sizleri bilgilendirmek ve olası mağduriyetleri önleme düşüncesi içerisindeyiz.Yıllardan beri yaptığımız işin teori kısmının yanında pratiğini de çok iyi bilmekteyiz.

Merkezi Isıtma  tesisatı temizliği neden yapılmalı ve nasıl yapılmalıdır?

Merkezi sistem diğerlerine göre daha kompleks bir yapıya sahip olduğu için sistemi iyi bilen merkezi sistem temizliğinin ve bakımının nasıl yapılacağı hakkında da bilgi ve tecrübeye sahiptir.Bütün işlem kazan dairesinden yapıldığı için bireylere rahatsızlık vermeden her daireye ayrı ayrı girilmesine gerek kalmaksızın daha hızlı daha tasarruflu bir işlem olacaktır.

Merkezi sistemlere bakıldığı zaman tesisatlar eski tip tesisat ve demir borudur.Dolayısıyla bu hatlarda çürümeler ,zayıflamalar görülmektedir.Merkez sistemin bakım ve temizliğini yapacak ekiplerin tesisatı iyi analiz ederek kimyasal ilacın kaliteli ,siteme zarar vermeyen ilaç ile yapılması yanında bahusus , ilacın dozajının da iyi ayarlanması gerekmektedir.Gerekli görülürse sistem koruyucu kimyasal ilaçta kullanılmalıdır.Merkezi ısıtma sisteminde temizlik ve bakım sonrası daralan boru çapları açılır,sistemde sirkülasyon kolaylığı sağlanmış olur,ısı ulaşması gereken her noktaya rahatlıkla ulaşır,radyatörler ve boru hatları açılmış olur,radyatörlerde homojen ısınma gerçekleşir,enerji kayıpları önlenmiş olur,enerji kayıpları azalacağından enerji maliyetleri de azalmış.Belki bu konuya ilişik yazılacak çok daha farklı şıklarda olabilir.Bakım ve temizlik sonrası tasarruf ettiğinizi faturanızda gözlemleyeceksiniz.

Ana başlığı Petek temizliği  olan hizmet alt başlıklarından almayı düşündüğünüz hizmet ,ister ister yerden ısıtma ,ister mobil ısıtma ister merkezi ısıtma sitemi olsun mutlaka bu hizmet için kullanılacak yöntem ve kimyasal hakkında bilgi edinmeniz sizin için doğru firma seçiminde yararlı olacaktır.Bu hizmeti sunacak firma kaç yıldır Radyatör temizliği yapmakta,hangi kimyasalı kullanmakta,kullanılan kimyasalın tesisata zararı var mı,zararı olursa neler yapılabileceği gibi hususlarda sohbet tadında sorular iletilebilir.İletişim kurduğunuz kişinin verdiği cevaplardan büyük olasılıkla doğruyu seçme şansız olacak bir kaç firma ile görüştükten sonra doğru kararı da verebileceksiniz.

Döküm petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,Alüminyum petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,panel petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,yerden ısıtma petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,merkezi ısıtma tesisat petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır.Bu kadar farklı seçenek varken bütün şıklarda aynı cevabın verilmesi veya uygulamada küçükte olsa farklılıkların olamaması sizce de garip değil midir.Sizlerin doğru firma ile irtibata geçmiş olması piyasanın da hizmet kalitesi anlamında iyileşmesi anlamına geleceğinden sosyal sorumluluk yanı da bulunmaktadır.

Radyatör Temizliği hizmeti aldım ancak doğru hizmeti aldım mı bilmiyorum.

Radyatör temizliği hizmetini x firmasından aldınız diyelim, hizmet içeriği anlamında yaşanacak süreçten önce acaba kaliteli olması gereken hizmeti aldım mı demek çok doğaldır.Bu sorularınıza yanıt olabilecek birey olarak bu değerlemeyi yapabilecek bazı noktaları paylaşmak size yardımcı olacaktır.

-Radyatör temizliği öncelikle cihazla yapılır.

-Kalorifer temizliği kimyasal uygulama ile yapılır,

-Radyatör  temizliğine başlamadan önce petekler sökülmeden petek temizleme cihazı uygun bir bağlantı noktasından bağlanır.Bahse konu bu nokta genelde banyoda bulunan Havlupan olur.

-Kapalı devre çalışan kalorifer tesisatında bulunan çamurlu,tortulu,kireçli su tesisattan boşaltılır.

-Kimyasal uygulamaya hazır hale getirilen kalorifer tesisatına kimyasal uygulama yapılmaya başlanır.Petek temizleme makinesine ilave edilen suya kimyasal ilave edilerek bu uygulama yapılır.

-Kalorifer tesisatına sirkülasyon ile  ilave edilen kimyasalın daha etkili olması için peteklerin tamamı kapatılır tek bir petek açık bırakılarak kimyasal uygulama açık olan peteğe yapılır.Sonra diğer peteklerde aynı uygulama her peteğe özgü uygulanır.

-Bütün bu uygulamalar yapıldıktan sonra sıra kimyasal ile çözülen korozyon,tortu vb. oluşan tabakalar çözülüp tesisat dışına atılır.

-Burada önemli olan husus kimyasal ilaç ile çözülen çamurlu,partiküller içeren pis su dışarı atılırken su temiz şebeke suyun rengini alana kadar sirkülasyonla su boşaltılır.

-Sirkülasyon yapılırken acele edilmemeli temiz su ile fazlaca bu işlem yapılmalıdır.

-Bu aşamadan sonra kombi bakımı yapılmayacaksa bile kombi filtresi temizlenmeli temiz su ilave edilerek ısınmanın ne denli arttığını test edilmelidir.

-En son petek vanaları ısının maksimum olabilmesi için ayarlanmalı bu şekilde petek temizleme işlemi sonlandırılmalıdır.

-Kalorifer temizliği hizmet servis formu kesilerek müşteriye yapılan hizmet belgelendirilmeli,sonraki aşamada çıkacak sorunlarda bu form üzerinden iş takibi yapılmalıdır.

 Hizmet Verdiğimiz İlçeler:

Su Kaçağı Tespiti, Kanal Açma, Pimaş Açma, Petek Temizliği için
Site Yazarı Google +: Yunus TAŞTAN