Petek Temizliği

Petek Temizliği

Petek temizliğini,kimyasal ilaç ve petek temizliği makinesi ile garantili yapıyoruz.

Petek Temizliği ve Radyatör  Temizliği konusunu merak edilen bir çok konuda  detaylıca yazıyı bu sayfamızda sizlerle paylaşıyor olacağız.Petek temizliği ile ilgili bu yazımızı okuduğunuz takdirde aklınıza gelen bütün sorularınızın cevabını bulmuş olacaksınız.

Petekleriniz dengeli bir şekilde ısı vermiyorsa, petek temizliği yaptırmanız gerekir. Böylece hem ısınma sorununuz, hem de yakıt tasarrufunuz sağlanmış olur. Genellikle peteklerde ısı tam olarak iletilmediğinde, havasının alınarak giderileceği düşünülür. Ancak bu tıkanıklıklarda pek işe yaramaz. Tesisatın içinde paslanma, kireçlenme, kir tabakası gibi sorunlar varsa, kimyasalların kullanılması gerekir. Bunlar suyun peteklerin içinde rahat hareket etmesini önlemektedir. Peteklerin içindeki suya belli oranda kimyasal eklenmesi gerekir. Suyun sıcaklığı arttırılarak, tesisat içinde özel bir makinenin verdiği basınçla dolaştırılır. Bu sayede kireç kalıntıları, artıklar temizlenerek, tesisat dışına alınır. Bu işlemler yapılırken, petekler yerinden sökülmez. Peteklerinizi yerinden sökerek temizlik yapacak firmalara neden peteklerin sökülmesi gerektiği soruyu yöneltin.Zira petekler sökülmeden petek temizlik imkanı varken bu yöntemle tesisat temizliğinin sebebi merak uyandırmaktadır. Bu şekilde hem istenen temizlik zorlu hale getirilmiş olur, hem de etrafın kirlenme olasılığı kaçınılmaz olur bunun yanında maliyetlerde artar.Profesyonel cihazlarla bu hizmeti sunan kurumsal firmalardan petek temizliği hizmetini  almanızı tavsiye ediyoruz.

Petek Temizliği Servisi

Petek temizliği sürekli gerçekleşen bir kullanımdan dolayı, periyodik olarak  yapılması gerekir. Peteklerin ısınma aşamasında kullanılan kapalı devre içerisinde sürekli dolaşımda olan su ,zamanla korozyon oluşumu ,tortu,kireç suyun sürtünme ve yoğunlaşması ile oluşan çamurlu su ,kapalı devrede dolaşım halindedir.Zaman ilerledikçe  kapalı devrede oluşan çamurlu su,  boru yüzeylerinde,petek radyatör yüzeylerinde bir tabak oluşturur.Oluşan bu tabaka ısı iletiminin engellemesinde büyük engel teşkil eder.Bu durum petek kanallarının da zamanla tıkanmasına neden olduğundan  kombiden gelen sıcak su petek içerisinde dolaşımda bulunamaz.Bu neden ile peteklerde homojen ısınma sağlanmaz petek üstü ısınırken  altı ısınmaz.Tamda bu noktada petek temizliği,radyatör temizliği yapılması gerekliliği doğar.

Petek temizliğini kimyasal ilaçla yapıyoruz.

                                                                                              Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır.

 1. Daha önce ısındığınız halde zamana ve kullanıma bağlı olarak ,peteklerin altı ısınmıyor üstü ısıtıyor ise,yani peteklerde homojen ısınma sağlanamıyor ise,
 2. 2 yıldan beri kalorifer tesisat temizliği kimyasal uygulamalı  yaptırmadıysanız,
 1. Faturalarda önceki rakamlardan daha yüksek rakamlar görmeye ve fazla yakıt tüketimine bağlı olarak yüksek faturalar  ödemeye başladıysanız,
 2. Daire m2 ler aynı izolasyon aynı,kombiler aynı marka ve aynı özelliğe sahip olduğu halde ben neden daha fazla doğalgaz faturası ödüyorum diyorsanız,
 3. Peteklerde ısınma sorunu varsa ve hem kısmi hem de geç ısınma gerçekleşiyor ise,
 4. Kombi ses yapıyor ve arıza vermeye başladı ise,kombi sürekli çalışıyor kendini ekonomik moda almıyor ise,
 5. Kombi bakımı yaptırdım yine ısınamıyorum yine verim alamıyorum diyorsanız,
 6. Peteklerin birey olarak havasını aldığım halde yine ısınmakta başarılı olamadım diyorsanız.
 7. Peteğin vanasından su kaçırdığında paslı çamurlu su aktı diyorsanız ,bu durum korozyon sonrası oluşan pas olduğundan temizlik gereklidir.
 8. Kombinin filtresini çıkardığınızda çamur, tortu, pas filtreyi tamamen kaplamış diyorsanız,
 9. Doğalgaza gelen zam sonrası daha fazla yakıt tüketmemek için kış aylarında sağlıklı tasarruflu ısınmak istiyorsanız,
 10. Kalorifer tesisatının,kombinin,peteklerin sağlıklı ve ekonomik çalışabilmesi için,

Kalorifer petek temizliği denince aklımıza ne gelmektedir?

Kimimizin aklına sadece radyatör temizliği kimimizin aklına ise petekler temizlenince kombinin temizliğinin de yapıldığı gelmektedir. Şunu belirtmek gerek petek temizliği ayrı bir işlemdir, kombi bakımı ayrı bir işlemdir. Petek temizliği yapıldığında kalorifer tesisatında ki borular, petekler temizlenmiş olur. Kombi bakımı ise; kombinin içinin açılarak fan temizliği, brülör temizliği,filtre temizliği vb. bölümlerin tek tek temizliğinin, bakımının yapılması anlamına gelmektedir.Kalorifer Petek Temizliği de kalorifer tesisat temizliği aynı anlama gelmekte olup buna benzer eş anlamlı bir çok hizmet vardır.

Şunu da hatırlatmış olalım kombi filtresinin temizliğinin yapılması tek başına kombi bakımı yapıldı anlamına gelmez.Bireyler, Petek temizliğini genel itibari ile ısınamama problemleri yaşadıklarında yaptırma gereği duymaktadır. Oysa ki bu aşamaya gelmeden bakım ve temizlik yapılmış olsa, bu zaman zarfı içerisinde enerji kaybı önlenmiş olur, maksimum verimde sistemin çalışması sağlanır, tesisatın ve kombinin ekonomik ömrü uzar ve yüksek performansta çalışması sağlanır. Periyodik olarak bakım yapıldığında ,tasarruf sağlanmış olup kalorifer tesisatınında sağlıklı çalışması sağlanır.

Petek temizliğini cihazla yapıyoruz.

Periyodik Petek bakım yapılmadığı takdirde sudaki kireç ve korozyon sebebi ile çamurlaşmış tabaka peteğin kanallarını tıkayacak ve yüzeye yapışacağından kombiden gelen ısı kayba uğrayarak sıcaklığı iletebilecektir. Bu durumda kombinin yüksek derecede çalışması yeterli olmayacak beklediğiniz ısınmayı sağlayamayacaksınız. Gereksiz ısı kayıplarını önlemek ödediğiniz faturanın karşılığında gerçek ısınma sağlayabilmek için radyatör temizliğinde kombi bakımında geç kalmayın. Siz değerli müşterilerimizin  bunları bilmesi sonucu; sizlere sunulun hizmetin ne olduğunu da bilirsiniz. Gereksiz ve fazladan para ödeme durumu ile karşılaşmaz, haksız kazanç sağlayanlara da fırsat vermemiş olursunuz. Uzmanlar Tesisat olarak işimizi hakkıyla yapıp hakkımız olan ücret dışında talepte bulunmayız.

Peteklerim eskisi gibi ısıtmıyor, nedeni ne olabilir?

-Peteklerin ısıtmama ,dairenin ısınmama nedeni, kombi  ısıtma gücü yeterli olmayabilir.Örnek olarak 120 m2 lik bir daire için 17-20 bin kcal/h olmalıdır.

-Kombim istenilen yeterli ısıtma gücüne sahip diyorsanız,bu durumda daire ısı yalıtım yeterli değildir.Isı yalıtımını gözden geçirip mantolama gerekli ise mantolamayı yaptırmak gerekli görülmektedir.

-Mantolama yaptırmıştım ısı yalıtımda da sorun yok ,o halde peteklerin temizliğini yaptırmalı,kombi bakımı da atlanmamalıdır.

http://youtu.be/kK4O3ByMKuE

Radyatör Temizliği

Radyatör temizliği hizmetini x firmasından aldınız diyelim, hizmet içeriği anlamında yaşanacak süreçten önce acaba kaliteli olması gereken hizmeti aldım mı demek çok doğaldır.Bu sorularınıza yanıt olabilecek birey olarak bu değerlemeyi yapabilecek bazı noktaları paylaşmak size yardımcı olacaktır.

-Radyatör temizliği öncelikle cihazla yapılır.

-Radyatör  temizliğine başlamadan önce petekler sökülmeden petek temizleme cihazı uygun bir bağlantı noktasından bağlanır.Bahse konu bu nokta genelde banyoda bulunan Havlupan olur.

-Kapalı devre çalışan kalorifer tesisatında bulunan çamurlu,tortulu,kireçli su tesisattan boşaltılır.

 -Kimyasal uygulamaya hazır hale getirilen kalorifer tesisatına kimyasal uygulama yapılmaya başlanır.

-Petek temizleme makinesine ilave edilen suya kimyasal ilave edilerek bu uygulama yapılır.

Radyatör temizliğini kimyasal ilaçlı yaptırın

-Kalorifer tesisatına sirkülasyon ile  ilave edilen kimyasalın daha etkili olması için peteklerin tamamı kapatılır tek bir petek açık bırakılarak kimyasal uygulama açık olan peteğe yapılır.

-Sonra diğer peteklerde aynı uygulama her peteğe özgü uygulanır.

 -Bütün bu uygulamalar yapıldıktan sonra sıra kimyasal ile çözülen korozyon,tortu vb. oluşan tabakalar çözülüp tesisat dışına atılır.

 -Burada önemli olan husus kimyasal ilaç ile çözülen çamurlu,partiküller içeren pis su dışarı atılırken su temiz şebeke suyun rengini alana kadar sirkülasyonla su boşaltılmalıdır.

 -Sirkülasyon yapılırken acele edilmemeli temiz su ile fazlaca bu işlem yapılmalıdır.

 -Bu aşamadan sonra kombi bakımı yapılmayacaksa bile kombi filtresi temizlenmeli temiz su ilave edilerek ısınmanın ne denli arttığını test edilmelidir.

-En son petek vanaları ısının maksimum olabilmesi için ayarlanmalı bu şekilde petek temizleme işlemi sonlandırılmalıdır.

Kimyasal ilaçlı Radyatör temizliği

-Kalorifer temizliği hizmet servis formu kesilerek müşteriye yapılan hizmet belgelendirilmeli,sonraki aşamada çıkacak sorunlarda bu form üzerinden iş takibi yapılmalıdır.

Radyatör temizliği,petek yıkama,radyatör yıkama,radyatör temizliği,kalorifer tesisat temizliği,kalorifer temizliği,alüminyum petek temizliği,döküm petek temizliği,yerden ısıtma temizliği,mobil ısıtma temizliği,merkezi sitem temizliği bunla sıkça dile getirilmekte ancak hepsi aynı hizmetin farklı isimler altında telaffuz edilmesi mi ,yoksa hepsi ayrı ayrı hizmet çeşitleri mi bunu anlamış değilim.

Radyatör temizliği denilince akla ne geliyorsa,yukarıda detaylıca sayılan bütün hizmetler aslında aynı şeyi ifade etmektedir.Ancak bu hizmetlerin uygulama biçimleri aynı olanlar var olmayanlar var.Temelde şunu bilin ki tamamında petek temizleme kimyasalı ve petek temizleme cihazı kullanılmaktadır.Burada sadece merkezi sistem temizliğinde kazan dairesinde ki sirkülasyon pompaları kullanılarak bu  hizmet verilmektedir.

Biliyorum merek ediyorsunuz tek tek ele alıp hangisi nasıl yapılmakta onu da burada paylaşmış olalım. Bazı hizmetler birebir aynı uygulamada olsa ,aşağıda hepsine yer vermek yerine aynı şekildeki uygulama yapılan hizmetleri grup grup yazarsak sizleri de yormuş olmayız.

Peteklerden kimyasal ile ilaç ile çıkan tortu, çamur

-Radyatör Temizliği, petek temizliği,petek yıkama,radyatör yıkama,radyatör temizliği,kalorifer tesisat temizliği,kalorifer temizliği,alüminyum petek temizliği,döküm petek temizliği denince;petek temizleme cihazının genelde banyodaki havlu pandan bağlanıp önce kalorifer tesisatındaki pis suyun boşaltılması sonra kimyasal uygulamanın yapılarak tesisatta bulunan tortu kireç,korozyonun çözülüp tesisat dışına alınmasıdır.Sürecin devamında ,en son tesisattan temiz su gelene dek kimyasalın tesisattan atılması,kombi filtresinin temizlenmesi şeklindedir.Şunu da ifade etmiş olalım Aluminyum petek temizliğinde ısınma sorunu devam ederse petekler sökülüp temizlenmesine gerek duyulabilmektedir.Zira tortuyu,kireci pisliği en çok tutan ve çabuk kirlenmenin görüldüğü petek çeşididir.

Kalorifer Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır

Kalorifer Petek temizliği yapılmadan önce aşamalı olarak yapılan uygulamalarda nasıl verim alınacağı hususunda planlama yapılıp, bu yönde uygulamalar ile  verimli hizmet vermek en temel prensibimizdir.Peteklerde sınıflama yapılıp hizmet bu paralelde uygulanarak en verimli çalışma yapılmaktadır.Kalorifer Petek temizliğinde seçilecek yöntem metot önemli olup sorunun hızlı kalıcı çözümünde büyük etkendir.Yıllık kombi bakımı yaptırmanız sizler için tasarruf imkanı sunabilmesi için kalorifer tesisat temizliği hususunu atlamamanız gereklidir.

Kalorifer Radyatör temizliği periyodik olarak yapıldığı takdirde kalorifer tesisatı temizliği de yapılmış olacak bütün sistem rahat çalışacaktır.Bu saymış olduğum temizlik ve bakımı yaptırmadığınız takdirde veya birini yaptırıp diğerini ihmal etmeniz durumunda sağlıklı bir ısınmadan bahsedilemez.Kombi bakımı yaptırdığınızı düşünelim;bu durumda kalorifer tesisatındaki sirkülasyon aşamasında kombi içerisine çapak,pislik gitme ihtimali yüksek olduğundan kombi arızaya geçme olasılığı da yüksektir.Verimli ,tasarruflu ısınma için mutlaka işin uzmanından hizmeti almanız hem maliyet anlamında hem de hizmetin sürekliliği açısından atlanılmaması gereken önemli noktalardandır.Uzmanlar Tesisat olarak verdiğimiz hizmetin kalitesine güvendiğimizden garanti vermekteyiz. Kalorifer Radyatör temizliğini,Rothenberger Kimyasalı ile yapmanın garantisi ve güvenini sizlere sunuyoruz.

Petek temizliği

Hizmet sektöründe öncü olmak tabiî ki kolay değil, bunu iyi bildiğimizden müşteri memnuniyetinin ne anlama geldiğini de iyi bilen bir firmayız.Petek temizliği çok sıradan bir hizmet olarak  asla görülmemeli ,kalorifer petek temizliği için gerekli zaman ayrılmalı gereken özen gösterilmelidir.Özellikle burada petek temizliği yapılırken zaman hırsızlığı yapılmamalı bir an önce diğer servise yetişme endişesi taşıyan çalışanların ortay çıkmasına zemin hazırlayan ,işletme sahiplerine dur denmelidir.Burada bilinçli hizmet talebinde bulunabilecek bireylere ihtiyaç duyulmakta sadece düşük fiyat merkezli hizmet talebinde asla bulunulmamalıdır.Hizmet kalitesi firma kurumsallığı iyi analiz edilmeli gereksiz maliyetlerin sonradan oluşmasına zemin hazırlanmamalıdır.

Kalorifer Petek temizliği tasarruf etmenizde büyük etken olan sağlıklı ısınmanızı sağlayan periyodik olarak yılda 1 defa yaptırmanızı tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır.Yüksek gelen doğal gaz faturalarına rağmen ısınamadığınızı hissediyorsanız, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan kombi ve kaloriferin yeterince ısı vermesini istiyorsanız ,petek temizliğini ihmal etmemeniz gerekmektedir. Petekler zamanla kireçlenmeye, içlerinde tortular biriktirmeye başlar bu da kalorifer peteklerinin kanallarının tıkanmasına ve boruda  çap daralmalarına neden olup , zamanla ısı kaybına yol açar.

Peteklerdeki tıkanmayı,kalorfer tesisatındaki tıkanıklığı temizliyoruz.

Kalorifer Petek temizliği işlevini tam olarak yerine getiremeyen peteklerin ısınması için kombi ayarınızı yükseltmek durumunda kalırsınız. Bu durum faturaların kabarık gelmesine neden olacağı gibi yeterli ısınmayı da sağlayamazsınız.Sağlığınız ve bütçeniz ihmale gelmez diyoruz önlem olarak , belli periyotlarla bakımı ihmal etmemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Petek temizliği ödediğimiz faturanın hakkını almak, yeterince ısınmak hepimizin hakkıdır. Tasarruf ederek ısınmak istiyorsanız, kalorifer peteklerinin, kombinin ve  radyatörlerin  bakımını, onarımını düzenli olarak yaptırmalı, kireç, su taşı tıkanıklıklarını ,radyatör temizleme kimyasalı ile uzman kişiler tarafından açılmalıdır. Hem peteklerin hem de kombinin eşanjörü ve tesisat borularına kadar temizliğini tecrübeli ekiplerimiz ile yapmaktayız.

Petek  temizliğinin yapılması bazı durumlarda sorunu çözmez ,bu nedenler nelerdir?

Cihaz ile petek temizliği yaptırın tasarruf edin

-Isıtma tesisatı ilk yapıldığı andan itibaren eğer ısınamıyorsanız yani peteğe hiç sıcak su gelmiyor dolayısıyla ısınmıyorsanız burada tesisatın ilk yapım aşamasında usta hatası var anlamına gelmektedir. -Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, boru çapları istenilen ölçülerde olmayıp boru çapı dar olabilir..

Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, kullanılan malzemede ek  bağlantılarının gereksiz yere kullanılmış boru içerisinde dolaşımda olan sıcak suyun debisini düşürüyor  olabilir.

- Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, kombi ısıtma gücü yetersiz olabilir.

- Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız,  m2 büyüklüğüne göre yeterli büyüklükte petek konulmamış olabilir.

-Kalorifer tesisatında ilk yapıldığı andan itibaren ısınmada sorun yaşıyorsanız, peteklerde ters bağlantı olabilir.

- Bizler bu saydığım sorunlar hakkında bilgi sahibi olmayabiliriz bu doğaldır.Aslına bakılırsa tesisat montaj aşamasında olsun,petek temizliği aşamasında olsun herkes üzerine düşeni yapmış olsa kimse ne sorunlarla uğraşmak zorunda kalacak ne de bu sorunları araştırıp detaylı bilgi edinme gereği olacak.Maalesef sorunlar bizleri araştırmaya ve en güvenilir olan kaynağa ulaşmaya zorlamaktadır.

Uzmanlar tesisat olarak bizler bu sektörde uzun zamandan beri faaliyet gösteriyor olmamız nedeni  ile yukarıda saydığımız tecrübeye ve ekipmana sahibiz. Petek temizliği için bizleri seçin rahat edin.

Kalorifer Tesisat  Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli,

-Kullanılan kimyasal ilaç ;Bilinmeyen marka kimyasal ilaç tesisata zarar verebilir.

-Temizlik için ayrılan süre,daha fazla servis yapabilmek için bir daire için ayrılması gereken süre ayrılmaz ise kesinlikle verim alamazsınız.

-Petek Temizleme cihazı,petek temizleme cihazının basıncı yeterli değilse çamur,toru sökülüp atılamaz,sağlıklı petek temizliği yapılamaz.

-Petek temizliği için verilen garanti,petek temizliği sonrası kalorifer tesisatın peteklerin kontrol edilip ısıtılarak teslim edilmelidir.

Ben ısınma sorununu  yaşamaya başladım diyorsanız ,kalorifer petek temizliği ile ısınma sorunu çözülebilir.

Petek TEMİZLİĞİ SONRASI RADYATÖRLERDEN ÇIKANÇAMURLU SU

Bu  noktada ısınma sorunu kalorifer petek temizliği ile çözülemeyecek bir durum varsa,sorununuz kalorifer  petek temizliği ile çözülür demek gayri ahlaki olacaktır.Kalorifer temizliği ile ısınma sorunu olan çok kişinin ısınma sorununu çözdük ancak hiçbir zaman sorun kalorifer petek temizliği ile çözülemeyecekse asla tesisat  temizliğini önermedik.Para kolay kazanılmıyor o yüzden her kuruş milli servettir hiçbir kuruşu boş, hak edilmeyen bir hizmete verilmemelidir.Ben bu kanaatte ve düşüncede olduğumdan çalışma arkadaşlarımda bu doğrultuda hizmet vermektedir.Ticaret sektöründe faaliyette bulunabilirsiniz,hizmet alanında faaliyette bulunabilirsiniz hiçbir zaman doğruluktan uzaklaşmamalı etik olmayan hiçbir davranış içerisine girilmemelidir

Uzmanlar Tesisat olarak,Petek Temizliği,Radyatör Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği,Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliği gibi hizmetlerin tamamını Rothenberger  Kimyasal ilaç ve Kalorifer Petek temizleme makinesi ile profesyonel petek temizleme hizmetini sunmaktayız.Petek temizleme makinesi güncel olarak en iyi basınca sahip petek temizleme mekinesi olup,petek temizliği için kullandığımız kimyasal ilaçta kaliteli ve tesisata zarar vermeyen test edilmiş kimyasal ilaçtır.

ESKİ TİP DEMİR BORU TESİSAT TEMİZLİĞİ;

Kalorifer Petek temizliği ,kalorifer tesisatınız eski, demir boru tipi ise petek temizliği yaptırırken, bu hizmeti verecek   firmanın kullandığı kimyasal ilacı iyi seçmesi büyük önem taşımaktadır. Kalorifer Petek temizliği kullanılan kimyasal ilaç iyi seçilmediği takdirde kalorifer tesisatı eski olduğundan dolayı, kimyasal ilaçtaki asidik oran iyi ayarlanmaz ise ve kimyasal ilaç kaliteli değilse boruları delebilir. Kalorifer Petek temizliği Sistem zaten çürümeye yüz tuttuğundan zayıf düşmüştür.

Kalorifer Radyatör temizliği zayıf olan noktalardan kullanılan kimyasal ilacın asidinden dolayı sızmalar oluşabilir. Dolayısıyla petek temizliği için talepte bulunduğunuz firma tesisatçı ve tecrübeli olmalıdır. Tesisatçı kullandığı makine ile kaç bar basınç uygulayacağını tesisatı göz önünde bulundurarak ayarlayabilmelidir. Petek temizliği hatta kimyasal ilacın dozunu dahi petek temizliği yapacağı mesken, işyeri vb. yerlerdeki tesisat yapısı, petek sayısını göz önün de bulundurarak ayarlamalıdır.Bütün bu uygulamaları,Petek Temizliği,Radyatör Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği,Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliği hizmetlerinde de göz önünde bulundurulması gereken unsurlar atlanmamalıdır.

Kalorifer Petek Temizliğinin kombiye yararı var mıdır?

Üçüncü olarak bireysel sistem dediğimiz kombi aracılığı ile ısınma sağlandığını öngörerek bu durumu da detaylı incelemiş olalım;Sistem dahilinde kullanılan su şebeke suyu olduğundan sudaki kirecin fazlalığı,kapalı devrede sirkülasyonu sağlanan sudaki çamurlaşma,korozyon sonrası oluşan pas bunlar ve benzeri oluşumlar sonucunda sistemin tıkanmasına ve sağlıklı çalışmasını engelleyen durumlar ortaya çıkmaktadır.Kombinin derecesini ne kadar yükseltirseniz yükseltin kalorifer tesisatında ,radyatörlerde tıkanıklıklar oluştuğundan kombiden gelen sıcak su daralan kanallardan düşük debide geçebilecektir.Daralan kanallarda sirkülasyon sağlıklı yapılamadığından homojen ısınma sağlanması mümkün olmamaktadır.Peteklerin yüzeylerindeki çamurlaşma ile oluşan tabakadan dolayı dışarı ısı iletişimi zorlaşmaktadır.Diğer taraftan dolaylı bütün bu olumsuz durumlardan kombide etkilenmektedir.

Kalorifer tesisatı ve peteklerde zamanla oluşan tortu, çamur parçacıklarının taşınması sonucu kombide pompa, eşanjör tıkanıklıklarına sebep olup ,kombinin arıza moduna geçmesine kadar giden sorunlara yol açmaktadır. Eşanjörün tıkalı olmasının zararlarını sıralayacak olursak ;kombinin sirkülasyon yapamaması,istenilen sıcak suyun üretilememesi vb.  sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

KALORİFER PETEK TEMİZLEME

Bütün bu sıralamalardan sonra merkezi sistem temizliği,kombili sistem petek temizliği,yerden ısıtma temizliği peki nasıl olmalıdır hangi ilaç kullanılmalıdır sorularının cevaplarını bir nebze kendinizde verebilirsiniz.Kullanılan kimyasal ilaç ve sistem koruma kimyasalları ile sistemlerin daha aktif çalışma ortamı hazırlanmış olacak,korozyon önlenecek ,enerji tasarrufu sağlanacak,pahalı ısınma durumu ortadan kalkacak, sistem arızaları önlenmiş olacak,sürpriz maliyetler oluşmayacak,bütçenizi sarsacak öngörmediğiniz sorunlarla karşılaşmayacak,sağlığınızı etkileyici durumlar ortadan kalkacak(özellikle yerden ısıtma sistemleri)’tır.Biz Uzmanlar olarak yazılarımızla sizleri bilgilendirmek ve olası mağduriyetleri önleme düşüncesi içerisindeyiz.Yıllardan beri yaptığımız işin teori kısmının yanında pratiğini de çok iyi bilmekteyiz.

Yerden ısıtma tesisatı temizliği neden ve nasıl yapılmalıdır?

Yerden ısıtma tesisatı denince peteklerin olmadığı sistemin tamamen yerden montajının yapıldığı , yerden ısınmanın sağlandığı bir sistemdirYerden sıtma temizliği;yerden ısıtma temizliğinde kullanılacak cihaz yeterli basınca sahip olmalıdır.Burada temizlikte kullanılacak cihaz  kimyasal ilaç kadar önemlidir.Yerden ısıtmalarda sıcaklık  55 derecenin üstünde olmayıp çamurlaşma,mite böcek oluşumu çok hızlı olduğundan tıkanma çok daha hat ve hızlı oluşmaktadır.Bu ısınma çeşidinde temizliğin en az yılda 1 defa yapılması gereklidir.Yerden ısıtma tesisatında kolektör olması hasebi ile buralardan temizlik yapılmaktadır.Bu temizlik çeşidi diğerlerine göre daha meşakkatli olduğu için daha da maliyetlidir.

YERDEN ISITMA TESİSATI BORULARDA KOROZYON

Yerden ısıtma sisteminde ,bireysel sistemde yani kombili evlerdeki gibi dereceyi istediğiniz kadar 70-80 yükseltemezsiniz.Kombili sistemde kombinin derecesini 70-80′lere kadar çıkarılabilmekte iken bu sistemde maksimum 55-60 dereceye kadar yükseltebilirsiniz.Yerden ısıtma sistemlerinde tamda bu noktada mikropların yaşayabileceği çoğalabileceği bir ortam sağlanmış olur.Sebebi ise mikropların ölmesi için suyun kaynama noktasına yakın olması gerekmektedir.Bütün bu bilgiler dikkate alındığında yerden ısıtma tesisat temizliğin periyodik olarak yapılmasının ehemmiyeti önemi bir kat daha artmış olmaktadır.

Yerden Isıtma Tesisat Temizliğini Kimyasal ile yapıyoruz

Yerden ısıtma tesisatında toz oluşumu sorusunun cevabı farklılık arz etmekle beraber, bu duruma şu şekilde açıklık getirilebilir.Hava akımının oluşumu,sıcak ve soğuk hava nedeniyle meydana gelir.Oysa ki yerden ısıtma tesisatında bütün her yerde ısınma eşit olduğu için hava akımı oluşması zordur.Eğer hava akımı oluşmuş olsa halıda ki tozlar yükselecek solunum yoluyla bireyleri hasta edecektir.Diğer bir husus yerden ısıtma tesisatında mite böceği var mıdır?

Mite böceği ile ilgili yapılan araştırmalar bir çok yerde paylaşılmakta olup ,genel itibari ile az sayıda da olsa mite böceğinin olduğu ifade edilmektedir.Özetlemek gerekirse yerden ısıtma tesisatında çamurlaşma çok daha hızlı olacağından sistemin aktif verimli, çalışabilmesi için periyodik bakımı ihmal edilmemelidir.Çünkü bu sistemde bakterilerin yaşamını sürdüreceği bir ortam oluştuğundan sağlığımızı tehdit etmektedir. Yerden ısıtma tesisat temizliği için uzman ekiplerimiz ile profesyonel hizmet vermeye devam ediyoruz.

Merkezi Isıtma  tesisatı temizliği neden ve nasıl yapılmalıdır?

Merkezi sistemin ilk yatırım maliyeti bireysel sisteme göre daha avantajlı,ekonomik ömrü daha uzun ,bireysel sistemde sıcak su alma imkanı sınırlı olup, merkezi sistemde sıcak su temin edilirken bu sıkıntı yaşanmaz,bireysel sistemde boyler kullanıldığı takdirde sıcak su temininde sıkıntı yaşanmaz,merkezi sistemde tadilatlar, temizlikler ,bakımlar ,kazan dairesinden yapılacağından bina sakinleri rahatsız edilmeden çözüme ulaşılmış olur.

Merkezi sistemde dezavantaj ise bireylerin yakıt tüketiminin paylaşımı adil olmayabilmektedir.Merkezi sistemde radyatör temizliği yapılırken mutlaka ama mutlaka bu işi çok iyi bilen profesyonel ekiplerle iletişime geçin.

Merkezi sistem diğerlerine göre daha kompleks bir yapıya sahip olduğu için sistemi iyi bilen merkezi sistem temizliğinin ve bakımının nasıl yapılacağı hakkında da bilgi ve tecrübeye sahiptir.Bütün işlem kazan dairesinden yapıldığı için bireylere rahatsızlık vermeden her daireye ayrı ayrı girilmesine gerek kalmaksızın daha hızlı daha tasarruflu bir işlem olacaktır.

Merkezi ısıtma tesisatı;merkezi ısıtma tesisatında ortak kulanım söz konusu olduğu için tek başınıza ya ben dairemde petek temizliği  yaptırmak istiyorum demiş olsanız cihaz ile tek noktadan bağlantı yapılıp petekler sökülmeden temizlik .şansı yoktur.Genel itibari ile petek temizliği kazan dairesinden bütün dairelerin temizliği şekliden yapılmaktadır.İlla ben dairemin temizliğini yaptıracağım derseniz o zaman petekler tek tek sökülüp temizlenmelidir.

Merkezi Bakım ve Petek temizliğini kimyasal ilaçlı yapıyoruz.

Merkezi sistemlere bakıldığı zaman tesisatlar eski tip tesisat ve demir borudur.Dolayısıyla bu hatlarda çürümeler ,zayıflamalar görülmektedir.Merkez sistemin bakım ve temizliğini yapacak ekiplerin tesisatı iyi analiz ederek kimyasal ilacın kaliteli ,siteme zarar vermeyen ilaç ile yapılması yanında bahusus , ilacın dozajının da iyi ayarlanması gerekmektedir.Gerekli görülürse sistem koruyucu kimyasal ilaçta kullanılmalıdır.Merkezi ısıtma sisteminde temizlik ve bakım sonrası daralan boru çapları açılır,sistemde sirkülasyon kolaylığı sağlanmış olur,ısı ulaşması gereken her noktaya rahatlıkla ulaşır,radyatörler ve boru hatları açılmış olur,radyatörlerde homojen ısınma gerçekleşir,enerji kayıpları önlenmiş olur,enerji kayıpları azalacağından enerji maliyetleri de azalmış.Belki bu konuya ilişik yazılacak çok daha farklı şıklarda olabilir.Bakım ve temizlik sonrası tasarruf ettiğinizi faturanızda gözlemleyeceksiniz.

MERKEZİ SİSTEM PETEK TEMİZLİĞİ İLE TASARRUF EDİN

Petek Temizliği Hizmeti Alırken Dikkat!

Ana başlığı Petek temizliği  olan hizmet alt başlıklarından almayı düşündüğünüz hizmet ,ister yerden ısıtma ,ister mobil ısıtma ister merkezi ısıtma sitemi olsun mutlaka bu hizmet için kullanılacak yöntem ve kimyasal hakkında bilgi edinmeniz sizin için doğru firma seçiminde yararlı olacaktır.Bu hizmeti sunacak firma kaç yıldır Radyatör temizliği yapmakta,hangi kimyasalı kullanmakta,kullanılan kimyasalın tesisata zararı var mı,zararı olursa neler yapılabileceği gibi hususlarda sohbet tadında sorular iletilebilir.İletişim kurduğunuz kişinin verdiği cevaplardan büyük olasılıkla doğruyu seçme şansız olacak bir kaç firma ile görüştükten sonra doğru kararı da verebileceksiniz.

Döküm petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,Alüminyum petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,panel petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,yerden ısıtma petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır,merkezi ısıtma tesisat petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken husus farklıdır.Bu kadar farklı seçenek varken bütün şıklarda aynı cevabın verilmesi veya uygulamada küçükte olsa farklılıkların olamaması sizce de garip değil midir.Sizlerin doğru firma ile irtibata geçmiş olması piyasanın da hizmet kalitesi anlamında iyileşmesi anlamına geleceğinden sosyal sorumluluk yanı da bulunmaktadır.

İstanbulda petek temizleme alanında hizmet veren firmalarınnbenzer isimli , hizmetleri hangileridir?

Petek temizleme hizmeti veren firmaların benzer isimli, ancak içerik olarak aynı şeyi ifade eden hizmetleri;Petek Temizliği,Radyatör temizliği,Kimyasal İlaçla Tesisat Temizliği,Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliğidir.Merkezi Isıtma Temizliği,yerden ısıtma temizliği uygulama anlamında daha kapsamlı daha nitelikli çalışan gerektiren uygulamalardır.Merkezi Sistem Tesisat temizliği kapsamında kazan dairesi temizliği de bulunmakta olup he firma bu işi yapacak nitelikli çalışan bünyesinde bulundurmamakta ve bu işe yapmamaktadır.

 Hizmet Verdiğimiz İlçeler:

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma,Cihazla Petek Temizliği için
Site Yazarı Google +: Yunus TAŞTAN